AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-07-2020 16:05:11

Subaşı: YÖRSAN’ın İflası Firmanın Yönetiminden Kaynaklı

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, son günlerde CHP tarafından Balıkesir’de istismar edilen YÖRSAN konusunda kesin ve net konuştu: “YÖRSAN’ın içine düştüğü durum ne AK Parti hükümeti ile ilgilidir ne de Ak Partili Milletvekilleri ile ilgilidir. Uzun zamandır süre gelen yönetimsel sıkıntılarının sonucu olarak iflas kararı alınmıştır”.

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla Balıkesir’in önde gelen markalarından YÖRSAN’ın iflas kararını adeta alkışlayan CHP’li Milletvekiline yaptığı açıklama ile sert cevap verdi. Milletvekili Subaşı yaptığı açıklamada firmanın uzun zamandır süre gelen yönetimsel sıkıntılarının sonucu olarak iflas kararı aldığını hatırlatarak YÖRSAN’ı daha önce satın alan “ABRAAJ” firmasının, sadece Türkiyede değil, tüm dünya üzerindeki faaliyetlerinde iflas kararı alındığının altını çizdi.

CHP, YÖRSAN’ı Kurultay Malzemesi Yapmasın

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ve CHP’lilerin YÖRSAN gibi binlerce Susurluklu insanı ilgilendiren bir konuyu çarpıtarak yaklaşan CHP kurultayında kendilerine yer bulabilmek için malzeme yaptıklarını ifade eden Subaşı, Aytekin’in açıklamasında yer verdiği bazı ifadeleri şık ve etik bulmadığını, kendisine ve CHPli Milletvekillerine yakışan bu sözleri aynen iade ettiğini söyledi.

Ak Parti YÖRSAN İçin Seferber Oldu

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, YÖRSAN’ın içinde bulunduğu durumdan çıkarabilmek için AK Partili Milletvekilleriyle birlikte, konkordato sürecinde çeşitli görüşmeler yaptıklarını hatırlattı. Özellikle birikmiş KDV iade alacaklarının ödenmesi için devreye girdiklerini ifade eden Subaşı, bir kısım ödemenin çabuklaştırılmasına katkıda bulunduklarını söyledi.

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın açıklamasının tam metni şöyle: “CHP Milletvekili Sn. Ensar Aytekin’in YÖRSAN üzerinden, mağdurlar üzerinden politik tavır içine girmesi kendisinin ve partisinin açmazlarının son göstergesidir.

YÖRSAN’ın içine düştüğü durum ne AK Parti hükümeti ile ilgilidir ne de
Ak Parti’li Milletvekilleri ile ilgilidir. Uzun zamandır süre gelen yönetimsel sıkıntılarının sonucu olarak iflas kararı alınmıştır.

Kendisi, mali müşavir olması nedeniyle YÖRSAN’ın mahkeme dosyalarını, konkordato raporlarını okursa gerçeği anlayabilir. Tabii gerçekten anlamak isterse…

Sn. Ensar Aytekin, YÖRSAN’ın önünde hangi partili vekil veya vekillerin söz verip vermediğini herhalde yanlış hatırlıyor. Gerçeği öğrenmek isterse Google‘a sorarsa görebilir. Kendisine uyarım, iyice araştırsın ondan sonra konuşsun.

AK Partili Milletvekili arkadaşlarımız tarafından konkordato sürecinde çeşitli görüşmeler yapılmıştır.

Birikmiş KDV iade alacaklarının ödenmesi için AK Partili Milletvekilleri devreye girip bir kısım ödemenin çabuklaştırılmasına katkıda bulunulmuştur.

YÖRSAN’ı alan “ABRAAJ” firmasının, sadece Türkiyede değil, tüm dünya üzerindeki faaliyetleri nedeniyle iflas kararı alınmıştır.

TOBB, Balıkesir Ticaret Odası ve Susurluklu hemşerilerimiz, bizzat YÖRSAN çalışanları ne şekilde teşebbüslerde bulunduğumuza şahittir.

Sn. Ensar Aytekinin ve diğer CHPli Milletvekillerinin kaygılarını anlıyorum. Yaklaşan CHP kurultayında kendilerine yer bulabilmek için buldukları her fırsatta AK Partiye saldırmalarını da anlayabiliyorum ama siyaseten şık ve etik bulmuyorum.

Yaptığı açıklamada “Bardak gibi dizilip söz verdiler.” ifadesini şık ve etik bulmadığımı ifade ediyor, kendisine ve CHPli Milletvekillerine yakışan bu sözü aynen iade ediyorum.

Güneş balçıkla sıvanmaz

AK Partinin başarıları karşısında ne yapacağını bilmez bir şekildeki saldırgan ve uygun olmayan söz ve davranışları ile siyaseti çirkinleştirme, değersizleştirme çabalarının sonuçsuz kalacağını ifade ediyorum.

Hem Balıkesir hem Türkiye bizim sevdamız ve bu sevda ile yorulmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kamuoyunun takdirlerine arz ediyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.