AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-07-2020 11:16:42

Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir'den Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Pakize Mutlu Aydemir'in, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı;

Basının, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından biri olduğunu söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Pakize Mutlu Aydemir; "Basın, bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araçtır. Yalan haberin kolaylıkla yayılabildiği günümüzde, toplumun doğru ve gerçek bilgiye erişmenin yegâne yolu ilkeli ve objektif medya çalışanları sayesinde mümkün olabileceği unutulmamalıdır. 

Ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan basının halkı bilgilendirme, eğitme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunmaktadır. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, yağmurda, çamurda ve zaman zaman canını da tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde şehrimizde ve ülkemizde önemli bir konuma sahiptir.

AK Parti hükümetleri olarak hayata geçirdiğimiz reformlarda basınımızın daha özgür ve daha güvenli çalışma koşullarına kavuşmasına özen göstererek hareket ettik.

Bugün teknolojik gelişmelere de bağlı olarak medyanın sosyal ağlar aracılığıyla başka bir noktaya taşındığı gerçeği ile karşı karşıya olduğumuz göz ardı edilmemelidir.

Basınımızın teknolojik yeniliklere ayak uydurarak kendini yenilemesi bir kazanç olurken, sosyal medya aracılığıyla kişilik haklarının zedelenmesi, terör propagandası ve hakaret içeren paylaşımlara karşı TBMM Adalet Komisyonunda çalışmalarını sürdürdüğümüz sosyal medya düzenlemesi ile uluslararası hukukta yer alan düzenlemelerin hayata geçirilmesini amaçlıyoruz.

24 Temmuz Basın Bayramında, çok zor şartlarda görevlerini yerine getirebilmek için basın mensuplarının göstermiş oldukları çabayı takdir ediyor, basınımızın gelişip zenginleşmesinde emekleri geçen ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Balıkesir basınının değerlerinden Otağ Fırıncıoğulları ile ebediyete intikal eden tüm basın mensuplarına da Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kuvayi Milliye şehrimiz ve ülkemizin gelişimine katkı sunan hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından etik değerlere saygılı basın yayın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum" dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.