AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
31-05-2021 16:18:55

EKREM BAŞARAN: BALIKESİR’İN MİMARI SABRİ UĞUR BAŞKANIMIZI, UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.

Balıkesir’in Efsane Başkanı Sabri Uğur bugün, ikindi namazının ardından kabri başında Kur’an-ı  Kerim tilaveti ile anılacak.

 

AK PARTİ İL BAŞKANI EKREM BAŞARAN:

  • “BALIKESİR’İN MİMARI SABRİ UĞUR BAŞKANIMIZI,

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

 

SABRİ UĞUR BUGÜN KABRİ BAŞINDA ANILACAK…

Kendisini, Öznesi Balıkesir olan her konunun muhatabı  olarak gören ve hizmette sınır tanımayan Sabri Uğur Başkanımızı unutmadık, unutmayacağız diyen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Görev yaptığı 2004-2009 yılları arasında; gecesini gündüzüne katarak Balıkesir'i "kabasadan kente dönüştüren isim" olarak kent tarihine adını yazdıran, Balıkesir’in mimarı, Balıkesir’e çağ atlatan Efsane Başkan Sabri Uğur’un vefatının 4. Sene-i devriyesinde rahmetle anıyoruz. 1 Haziran 2021 yani bugün, ikindi namazının ardından Sabri Başkanımızın kabri başında anma programı düzenliyoruz. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle birlikte Balıkesir’e büyük hizmetleri olan ve aynı ekipte olmanın verdiği gururla Başkanımızı bir kez daha dualarla anacağız. Rabbim mekanını cennet, ruhunu şad eylesin inşallah.”

 

BAŞARAN: ÖZNESİ BALIKESİR OLAN HER KONU, SABRİ BAŞKANIMIZDAN BİZE MİRASTIR…

Sabri Uğur’un, Öznesi Balıkesir olan her konun muhatabı biziz sözünü ilke edindiklerini belirten Başkan Başaran, “2004 yerel seçimlerinde biz Balıkesir’in mimarı olan Başkanımız Sabri Uğur ile beraber, o belediye başkanı oldu, biz de onun meclis üyesi olduk. 5 yıl boyunca ben de daimi encümen ve imar komisyon üyeliği yaptım.  Sabri Başkanım şehir dışına ve yurt dışına gittiğinde de başkanvekilliğini yürüttüm. 5 yıllık süreçte biz Balıkesir’de çok ciddi işler yaptık. Tabiri caizse Balıkesir’in altını üstüne getirdik. Doğalgaz, Kanalizasyon ve elektrik şebekeleri dahil bütün altyapı ile ilgili işlemleri Balıkesir merkezde hallettik. Üzerlerinin örtülmesi, kaldırım ve asfaltın yapılmasıyla ilgili çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik.

 

BAŞARAN: BUGÜN OSB BU KADAR GÜÇLÜ İSE, SABRİ UĞUR BAŞKANIMIZ SAYESİNDEDİR.

Balıkesir’in biriken tüm yükünü Sabri Başkanımız inisiyatif alarak; Hazine Bakanımızla, Maliye Bakanımızla, Sanayi Bakanımızla, Ankara ile çok ciddi bir diplomasi trafiği başlattı. Borçların ertelenmesini, OSB’nin biraz nefes almasını, davaların hızlıca halledilerek ayağımıza pranga olmuş hukuki problemleri çözerek, buraya yatırım yapmayı düşünen insanların aklında soru işareti oluşturacak, her şeyi ortadan kaldırarak, OSB’nin önünü açtı.

 

BAŞARAN: SABRİ BAŞKANIN BALIKESİR SEVGİSİ, ÇALIŞMA DİSİPLİNİ BİZE ÖRNEKTİR…

Öznesi Balıkesir olan, her konunun muhatabı olarak her konuyu çözme noktasında kendini sorumlu gördü ve çözdü. Biz de çok güzel ekip olmuştuk. Benim de Balıkesir denince akla gelen, canlanan hatıralar, çalışma disiplini, sonuç alma, şehre katkıda bulunmanın karşılığı olarak, Öznesi Balıkesir olan her konunun takipçisiyiz sözünü yani Sabri Bey’in mirasını kendimize bir başlık olarak görev addettik. Nereye bakarsam bakayım, Balıkesir ilgili hangi konuya bakarsam bakayım bu başlık hatırıma geliyor. Bu sözün hikayesi budur ve Sabri Başkanımızdan bize bir hediyedir. Bizde de her daim karşılığını bulur.

 

BAŞARAN: SABRİ UĞUR BAŞKANIMIZ BALIKESİR’E ÇAĞ ATLATTI…

Bu nedenle, ekibinde bulunmaktan büyük gurur duyduğum, Balıkesir’in mimarı, Balıkesir çağ atlatan, Balıkesir’in bugünlere gelmesinde büyük emekleri olun, olmazları olduran çalışma gayreti ile bizlere örnek olan Sabri Uğur Başkanımızı, 4. Sene-i Devriyesi’nde rahmet, minnet ve dua ile anıyoruz. Rabbim mekanını cennet eylesin” şeklinde konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.