AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
12-05-2021 15:18:22

Başaran; "Esnafımız üzerinden, algı siyaseti yapmaya devam ediyorlar"

CHP Balıkesir il Başkanı Serkan Sarı'nın esnaf üzerinden halkı yanıltma çabası geçtiğini belirten Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran:

"ESNAFIMIZ ÜZERİNDEN, ALGI SİYASETİ YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR"

Sındırgı'da Kaportacı esnafımızın, sözde paylaşımı üzerinden siyaset yapmak, algı oluşturma gayretine giren CHP İl Başkanı Serkan Sarı'nın siyasi peşinde koştuğunu belirten Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, "11 Mayıs 2021 günü bazı haber sitelerinde yer alan" hiçbir geliri paylaştığı için 3 Nisan 2021 Cumartesi hafta sonu sokağa çıkma yasağı tutanak tanzim sadece bir kez alt sınırdan 864 ₺ai işlem uygulanmış.

KURALLAR UYMADIĞI İÇİN, İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ 3 DEĞİL BİR DEFA CEZA KESİLMİŞ.

Tam Kapanma dönemi "sanayi sitesinde kapalı olması gereken bazı işyerlerinin açık olduğu” şeklinde 112'ye yapılan ihbar üzerine sanayiye geçen ekiplerin araştırmada adı geçen şahsın işyerinin önünde araç tamirinde birlikte hakkında sadece tutanak tanzim edilmiş. Ancak bu tutanağın cezaya çevrilmediği anlaşılmıştır. bundan başka pandemi döneminde başka bir idari para cezası uygulanmadığı görülmüştür. Konun özü böyle iken, CHP İl Başkanı Sayın Sarı'nın yaptığı açıklamada; “İşyerini açtığı için 3 kez ceza yazılan kaportacı ustası İzzet Uludağ, evindeki televizyonunu sattığını” ifade ediyor. Bunun yerineını ise açıklamıyor.

SAYIN SARI, YALAN VE İFTİRA ÜZERİNDE ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYOR.

Sosyal Medya mecralarında, algı oluşturma çabalarına giren ve kurgu olup netleşmeyen paylaşım üzerinden açıklama yapan Sayın Sarı'ya, yalan ve iftira üzerinden değil, gerçek verilerle siyaset yapmasını öneriyorum. Pandemi ile ilgili Tam Kapanma kararı öncesi, “Niye tam karar verme kararı almıyorsunuz?” diyenler, bugün gerçekliği tartışılan bir paylaşım üzerinden, “17 gündür kapalı kapılar ardında ne acılar, ne isyanlar yaşanıyor bilmiyoruz. 'İşyerini kapat, otur otur' diyerek bu sorunlar çözülmez. Virüsten ölmediysen, açlıktan ölüyor diyorsunuz vatandaşa ”ifadeleriyle tam kapanmaya karşı çıkıyorlar. Sayın Sarı, Aynı Genel Başkanı gibi dününü, bugün yalanlayıp inkar ediyor.

KENDİ SÖYLEMLERİ İLE ÇELİŞİYORLAR

Kendi söylemleri ile çelişen Sayın Sarı'ya gerçekleri göstermekten biz yorulduk, onlar yorulmadı. Şimdi de Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin “ülkeyi normalleşmeye döndürmek için” değerlendirme kararı eleştiriyor. Kimin üzerinden, esnaf üzerinden. Allah'a şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımız kapanma öncesi açıkladığı destek kararları ile ne esnafımızı, ne de vatandaşlarımızı mağdur etmedi. Kira desteği, destek desteği, borçların ve kredi ödemelerinin ötelenmesi, kısa çalışma ödeneği gibi, tarımdaki desteklenmesi de dahil olmak üzere bir çok şekilde devletimiz açık ölçüsünde vatandaşının yanımda yer aldı.

DEVLETİMİZ HER DAİM MİLLETİMİZİN YANINDA

Olmazsa olmaz haline gelen pandemi ile ilgili vaka artışını kontrol altına almak ve ülkemizi normalleşmeye karşı tam kapanma sırasında Devletimiz milletinin yanında olduğunu gördüğünde normalleşmeye başla. Sındırgı'daki esnaf üzerinde çalışma yürütmek, yalan ve iftira siyaseti gerçekleri saptırma eyleminden başka bir şey değil. Sayın Serkan Sarı'yı ​​halkı yanıltmadan, gerçek veriler üzerinden siyaset yapmasını tavsiye etmek. Halkımızı ifade etme ile yanlışa sürükleyen algı oluşturma çabaları el kitabı getirmeyecektir.

SÖZDE PAYLAŞIMLARLA GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTEMEZSİNİZ

Halkımız her şeyin farkında. İlgili vatandaşımıza gelince, gerek belediyemiz, gerekse kurumlarımız maddi ve manevi yardım konusunda gerekeni ayrıntılıyla yapmıştır. Bu tür sözde paylaşımlarla hiçbir yere varamayacaklarını CHP'li arkadaşlara hatırlatmak isterim. Gerçi biz ne kadar gerçekleri söyleyip, onların yalanlarını ortaya çıkarsak onlar bu açıklamalardan vazgeçmeyecekler. Siyaseti kısır olanın, verim vermesi zaten mümkün değil. Ecdad ne demiş, Kem alât ile Kemalât olmaz ”dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.