AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
15-07-2019 14:51:17

Balıkesir'de 15 Temmuz

Balıkesir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programa katılmak için Balıkesirliler Milli İrade Meydanına akın etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından program Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Alanı hınca hınç dolduran vatandaşlar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Havaalanında yaptığı konuşmayı canlı yayında coşkuyla izledi. Okunan şiirlerin ardından Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz selamlama konuşması yaptı.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam halka hitaben yaptığı konuşmada; "3 yıl önce 15 Temmuz günü, tam da bugün ülkemizin içinde yuvalanmış olan bir grup tarafından arkalarına askeri vesayetleri de alarak Ülkemizin, milletimizin ve iktidarımızın üzerinde hakimiyeti ele geçirmek amacıyla kanlı bir darbe girişiminde bulunmalarına şahit olduk. Ülke olarak bilinmesi gereken en temel gerçek şu ki; ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır. Bizler demek ki birliğimizi zedeleyen unsurları içimizde büyütmüşüz, temeline baktığımızda bu oluşumların oluşmasına fırsat vermişiz. Zaten yabancı güçler de ülkemizi ve milletimizi zayıflatmak için fırsat bekliyorlardı ve hala bekliyorlar. Bu oluşum bir şekilde antidemokratik usullerle devletimize ve milletimize zarar vermek üzere bizlerin üzerine silahlarıyla saldırıda bulundular ama şu anda bu meydanı dolduran bu necip Türk milleti ülkenin her yerinde Başkomutanları Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleriyle bu zalim darbe girişimine karşı çıkarak göğüslerini siper ettiler. Hepsinden ve hepinizden Allah razı olsun. Bu darbe girişimine karşı çıkma esnasında 251 tane şehidimiz oldu. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Gazilerimize de Allah'tan şifa diliyorum. Çok değerli Balıkesirliler aynı zamanda yapılan bu darbenin AK Parti hükümetine karşı yapıldığını hepimiz biliyoruz. Biz iktidara demokratik usullerle geldik ve elimizden geldiğince bu demokrasiyi canlı tutmak için çaba sarfedeceğiz. Ama sadece Balıkesir dahi çeşitli bölünmeler, çeşitli menfaat odaklarının, menfaatleri yerine getirilemeyen kişi ve grupların tavırları olmuştur ve olacaktır. Bizler birey olma haricinde bu necip Türk milletinin bir parçasıyız ve bu memleketi, vatanı bizden sonraki nesillere en iyi şekilde ulaştırmak üzere görev almış kişileriz. Dolayısıyla temennimiz şudur ki; söz konusu vatansa gerisi teferruattır, söz konusu milletse gerisi teferruattır. Hizmet etmek için partimiz adına bundan sonraki süretçe de en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden şunu temenni etmekteyim, Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın inşallah. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Dağılmayalım, bir olalım, iri olalım ve bu gücümüzü gerek ülkedeki dış mihraplara, gerekse Dünyanın tamamına gösterelim inşallah. Rabbim bir daha bu memlekete, bu millete 15 Temmuzlar yaşatmasın" dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.