AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
21-04-2021 22:41:54

BALIKESİR "KIZ KARDEŞİM PROJESİ'NE" DAHİL EDİLDİ

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece'yi ziyaret etti.

Milletvekili Uygur ziyareti sonrası yaptığı açıklamada; "Sayın Bakan Yardımcımızla yaptığımız görüşme neticesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ve Coca Cola Türkiye işbirliği ile yapılacak olan Kız Kardeşim Projesi kapsamına Balıkesir'imizde dahil edildi. Destekleri için Sayın Bakan Yardımcımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

Uygur; "Tarımsal üretimin ve işgücünün en önemli kaynağını kadınlar oluşturmaktadır. Kadın çiftçilerimiz bir yandan evde çocuğunu büyütürken, bir yandan tarlada sebzesini, meyvesini büyütmektedir. Kadınlarımızın tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarının  değerini çok iyi biliyor onların taleplerini karşılayabilecek şekilde güçlendirilmesi için çabalıyoruz. Kırsal alanda üretim yapan kadınlarımız için özel politikalar ve üretimden pazarlamaya kadar her aşamayı gerçekleştirebilmeleri için bazı mekanizmalar geliştiriyoruz" dedi. 

KIZ KARDEŞİM PROJESİ

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Coca Cola Türkiye, kadın girişimcileri ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olan kadınları desteklemek amacıyla işbirliği yapacak. Kız Kardeşim Projesi kapsamında yapılan bu işbirliği ile kadın girişimcilerin ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olan kadınların ticari faaliyetlerini güçlendirmeleri ve satış-pazarlama alanlarında rekabet yeteneklerini artırmaları için eğitimler verilecek. 

Projenin sağlayacağı eğitimler ile kadın girişimcilerin ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olan kadınların ekonomik kalkınmada daha etkin rol almaları hedefleniyor. 

EĞİTİM PROGRAMINI BAŞARI İLE TAMAMLAYAN KADINLARA SERTİFİKA VERİLECEK

Kız Kardeşim portalı üzerinden kadın çiftçilere ve Tarımsal kalkınma Kooperatifleri'ndeki kadınlara yönelik; temel finans, dijital pazarlama ve tasarım ile tarımsal eğitim programları düzenlenecek. Bu eğitimler Mayıs-Haziran aylarında yapılacak. Programı başarı ile tamamlayan kadınlara sertifika verilecek. Kadın girişimcilerimize eğitim süreci sonrasında iş hayatları boyunca Mentor desteği devam edecek. 

Yine kadın girişimcilerin katılımcılarla bir araya gelerek başarı hikayelerini anlattığı İlham Buluşmalarının da kapsama alındığı iş birliği ile ayrıca, kadınların ürettiği ürünlerin dijital mecralarda yer almasına destek olunarak kadınların emekleri ekonomiye kazandırılacak. Ayrıca eğitimleri başarı ile tamamlayan kadın girişimcilere ödül verilmesi planlanıyor.

Uygur; "Balıkesir'in Kız Kardeşim Projesi'ne dahil olmasının şehrimize büyük katkı sağlayacağına, tarımda kadın girişimcilerin sayısının daha da artacağına inanıyorum. Kadınlarımız çok güçlüler ama bir araya geldiklerinde daha da güçlüler. Yeter ki istesinler devletimiz tüm kurumlarıyla zaten desteğe hazır. Ben buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum, gelin işinizi, emeğinizi büyütün. Hem kadınlar olarak güçlenin hem de şehrimize, ülkemize katkı sağlayın" dedi. 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.