AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
07-09-2019 13:45:35

Balıkesir İl Danışma Meclisi

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı geçtiğimiz haftasonu AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla İl Danışma Meclisi Toplantısı düzenledi.

Yoğun ve coşkulu katılım ile Avlu Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında; Divan Başkanı Önceki Dönem Milletvekili İsmail Özgün, Başkan Yardımcısı Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Divan Üyeleri İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Buğra, İl Gençlik Kolları Başkanı M.Zahid Bayram, İl Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Arslan Divan’da yerlerini aldıktan sonra açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ahmet Sağlam, Altıeylül Balıkesir’in 97. Kurtuluş yıldönümü vesilesiyle Balıkesir halkının ve Türk Milletinin işgal ve esareti kabul etmeyeceğini Dünyaya haykırışının 6 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtuluşunu kutlayarak sözlerine şöyle devam etti:” İçinde bulunduğumuz İslam aleminin heyecanla beklediği ihsan ve kereminin bol bol müminlere ihsan edildiği mübarek ay olan Muharrem Ayı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Kongre Sürecimiz Başlıyor

AK Parti olarak 31 Mart seçimlerinde  sahil kentleri arasında Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan tek il Balıkesir bunun haklı gururunu yaşıyoruz. 10 İlçeyi de AK Parti olarak kazandık.  Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Kaybettiğimiz diğer ilçelerimizle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Ülke olarak gerek iç siyasette gerekse dış siyasette ciddi anlamda sıkıntılar yaşanıyor. İçimizde çeşitli ayrımlar ve kopukluklar yapılmak isteniyor. Bizlerin bölünmeye ayrışmaya lüksü yok. En son 05 Eylül’de Ankara’da Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi tüm ülkede içinde bulunduğumuz süreç kongrelerin başlama sürecidir. 07 Ekim’de başlayacak olan ve Ocak ayında İlçelerde devam edecek olan kongrelerde kırgınların, küskünlerin, yorgunların ayıklanarak teşkilatlarımızda göreve getirilen Ömer’leri, Hatice’leri, Ali’leri bulacağız, Partimizi ve temsilcisi olduğumuz davanın bayrağını en yukarıya taşıyacak isimlerle kongrelerimizi yeniden diriliş şölenlerine çevirmeyi güvenilir dava adamlarını bulmayı hedefliyoruz"

Makam ve Mevki İçin Cennetinizi Feda Etmeyin

"Balıkesir’de büyük kazanımlarımız olmasına rağmen görüyorum ki bazı dedikodu ve fitneler devam ediyor. Bu hizmet davasını güderken dedikodu ile sevaplarınızı kaybetmeyin. Makam için, mevki için cennetinizi feda etmeyin” dedi.

Bu Oyuna Dur Diyeceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş partililere hitap ederek; Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini vurguladı. Yanı sıra Ülkenin içinde de 40 yılı aşkın süredir PKK’nın taşeronluğu vasıtasıyla bazı işlerin yapılmaya çalışıldığını vurgulayan Kurtulmuş; “Bu oyuna dur diyeceğiz, bu coğrafyayı bir asır önce hallaç pamuğu gibi dağıtanların, bir kez daha bu coğrafyada siyasi haritaları baştan aşağı değiştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Fırat’ın doğusunda ve batısında yer alacağız. Terör örgütlerini aradan çıkartacağız, onları kullanan emperyalist güçlere fırsat vermeyeceğiz. Terör örgütleri vasıtasıyla hem Türkiye’nin içinin hem de güney sınırını bir şekilde değiştirmeye, karıştırmaya çalışanlara dur diyeceğiz. Ülkenin gözü önünde oyunlar oynanıyor. Madem siyaset yapıyorsunuz, bu milletin halkından oy istiyorsunuz, gelin demokratik bir siyaset yapın, gelin HDP olarak PKK ile aranızda hiçbir şekilde aşılmayacak duvarlar kurun, gelen o partideki yöneticiler olarak o annelerin kaygılarına, haykırışlarına kulak verin, evlatlarının bulunması için gayret sarf edin. Biz, evlatlarımızı asla teröre kaptırmamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

31 seçimleri sonrası Balıkesir’i daha ileriye götürmek için mücadele edeceğiz diyen Kurtulmuş, Balıkesir’de Büyükşehir’i aldık, 10 ilçemizi aldık ama bazı ilçelerimizi kaybetmenin hüznünü yaşadık. Olsun biz yarıştan sonra da yarışa devam etmekteyiz. Biz 31 Mart’tan itibaren kaybettiğimiz ilçeleri tekrar kazanmak için mücadele edeceğiz. Seçmenin verdiği sinyalleri aldık. Değerlendirmeleri yapıyoruz. Nerelerde eksiklik, nerelerde aksaklık varsa tek tek gözden geçirip gerekeni yapacağız. Partimiz içinde ayrışmalara, dedikodulara izin vermeyelim” dedi.

AK Parti Balıkesir İl Danışma Meclisi Toplantısına, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Önceki Dönem Milletvekilleri, Önceki Dönem Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, Parti kurucuları ve tüm teşkilat katıldı.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.