AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
10-02-2021 15:14:13

AK Parti Tek Yürek

AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl kongresinde Ekrem Başaran, tüm teşkilatın oylarıyla yeniden İl Başkanı seçildi. Başaran konuşmasında AK Kadronun Balıkesir'i 2023'e taşıyacağını kaydetti.

AK Parti Balıkesir 7. olağan kongre süreci, pandemi nedeniyle aralıklarla devam eden ilçe kongrelerinin ardından yapılan İl Kongresi ile tamamlandı. Kurtdereli Spor Salonunda yapılan kongrede mevcut İl Başkanı Ekrem Başaran delegenin oyuyla yeniden İl Başkanı seçildi. Kongreye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Hamza Dağ, Koordinatör Milletvekili Şahin Tin, Balıkesir Milletvekileri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram, Bilecek İl Başkanı Serkan Yıldırım, İzmir İl Başkan Vekili Emrun Sulayıcı, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve ve teşkilat üyeleri katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Bakanımız Recep Tayyip Erdoğan ise video konferans ile katılarak tüm AK Parti teşkilatına hitaben bir konuşma yaptı.

18 yılda Balıkesir tarımına 14,3 Milyar destek

 AK Parti İl Kongresinde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile tarımsal desteklerin yüzde 65 artırdıklarını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti; "18 yılda Balıkesir'e 14,3 milyar lira destek verdiklerini söyledi. Pakdemirli, "Bugün Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine arkadaşı, yol arkadaşı olarak tarımla ilgili Türkiye'de büyük bir mesele bırakmadık. 18 yılda Balıkesirimize, kırsal kalkınma kapsamında 300 milyona yakın hibe desteği yapıldı. Zeytinle ilgili Cumhuriyet tarihinde ilk desteği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde Sayın Cumhurbaşkanımızın da takdir ve tensipleriyle zeytinde dane desteğine ilk defa biz vermeye başladık" dedi.

Yeni Anayasa Türkiye’ye borcumuz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin ardından konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tüm siyasilere, ellerini ve ruhlarını taşın altına koyarak yeni Anayasayı yapma çağrısında bulunarak, "AK Parti'nin Anayasa çalışmaları siyasal gündemi oluşturmak için ortaya atılmış bir fikir değildir. Evet Anayasada çok değişiklikler yapıldı ancak hala bu Anayasanın içinde 1961 Anayası'nın, 1892 Anayasası'nın ruhu dolaşıyor. Faşist, baskıcı, jakoben ve milleti bir şekilde hizaya sokmak isteyen zihniyetten kurtulmak, yeni, çağdaş, katılımcı bir Anayasa yapmak Türkiye siyasetinin boynunun borcudur." dedi.

AK Parti’nin çıtası hep yüksektedir

İl kongresinde teşkilata hitap eden Ekrem Başaran, birlik ve beraberlik ruhunu Balıkesir’de yakaladıklarının altını çizerek, AK Parti vizyonunu şu sözlerle anlattı: “AK Parti kurulduğu gün nasıl milletine umut olduysa, bugünde tüm gönül coğrafyamızın umudunun partisidir. 19 yıl boyunca Partimiz, eğitimden sağlığa, adaletten ulaşıma, tarım ve ormandan gençlik ve spora, savunma sanayinden uzay teknolojisine birçok alanda yatırım yaparak, ülkemizi kalkındırmıştır. Bu hizmetler yapılırken partimiz sürekli koyduğu hedeflerin çıtasını yükselterek, kemiyetle birlikte keyfiyete de önem vererek, insanımıza, şehrimize, ülkemize hizmet noktasında beklentileri hep yükseltmiş ve olumluda tutmuştur”.

Biz yolumuzdan da kendimizden de eminiz

AK Parti kongresinin önce Balıkesir’e, sonra da ülkemize hayırlı olmasını temennisinde bulunan İl Başkanı Başaran, “Biz kendimizden ve yolumuzdan eminiz ve inanıyoruz ki imân varsa imkân da vardır. Bu davayı zorda koymaya çalışan hiçbir müstevlinin hücumundan korkmayız, Allah yüce yaradan öyle büyüktür ki; Şeyh Şamil’in ifadesiyle; ‘Nice güçsüz görüneni, nice kendini güçlü görenlere galip getirmeye muktedirdir’. Bizler ‘Onlar tuzak kurdular ve Allah’ta tuzaklarını bozdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır’ ayetine yürekten inananlarız. Ve yine Biz; kendilerine bozgunculuk yapmayın denildiğinde, ‘biz bozguncular değil, ıslah edicileriz’ diyen yalancı ve hain iftiracılarla kıyamete kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

İşte Balıkesir'i 2023 hedeflerine taşıyacak il yönetim kurulu asil kadrosu;

ABDULLAH ALTINTAŞ - AHMET ACAROĞULLARI - ALİ KAMA - BEKİR YURTTEKİN - BÜLENT YILDIZ - CÜNEYT ERMİŞLER - CÜNEYİT KABA - ÇAĞRI YILMAZ - EDİP EŞREF ESEN - EKREM İNCE - EMİNE ASLANDOĞA - EMİNE ERGÜN EROL - EMRE YEŞİLAĞAÇ - ERDEM ERYILMAZ - EROL ÇETİN - FATİH GÜNGÖR - GONCA ERDEM - GÜLŞAH BAYAZİT - HAKAN AKA - HAVVA ÇELİK - HAYDAR AYDIN - HÜLYA AYYILDIZ - HÜSEYİN İLHAN - HÜSEYİN MURAT UYSAL - İSHAK BABAÇ - KUMRU YILDIZ IŞIK - MEHMET AKİF KAYNAKOĞLU - MEHMET AYDEMİR - MEHMET BARIŞ - MEHMET FATİH BEYOĞLU - MEHMET FATİH ÜNLÜ - MUHAMMET SADIK ÜNAL - MUSTAFA ÇANAKCI - MÜCAHİT GENÇ - NAİL BAKİOĞLU - NAİM BOSTAN - NURİ ÇAKMAK - NURİ KAYA - NURTEN ARSLAN - RECEP KALAFAT - RUHŞAN GENÇ - SEMRA AKYÜZ - SEYİT ALPER KAYA - SEZAİ DOĞAN - ŞEVKET DEMİRARSLAN - TAYFUN DENİZ - TÜRKAN ÖZCAN - VAHDETTİN ÇİFTÇİ - YUSUF ERARSLAN

İl yönetim kurulu yedek kadrosu;

ADEM DEMİREL - ALİ ÇETİN KAYAGÜR - SEDAT AĞAN - CEMİL ÇETİN - MEHMET DEMİRCAN - SERCAN PEHLİVAN - MEHMET CANGÜL - CELAL AKTAŞ - HAKKI ERDEM - VURAL KORKMAZ - MUSTAFA KURT - NEVZAT KÜÇÜK - NAZMİYE YÜREKİR - NECMETTİN KILIÇASLAN - HÜSEYİN HAMZA KARAGÖZ - İSMAİL USTA - HÜSEYİN MEMİŞ - KÜBRA BODUR - BEKİR BAYYİĞİT - MEHMET İKİZ - BİLAL ATİK - HALİL İBRAHİM EREN - TUNAHAN PALAZ - HARUN ÖZKAN - ÖMER DİRİM

 

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.