AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-10-2021 08:28:36

Ak Parti Milletvekili Mustafa Canbey’den Ayvalık’a, Nikita Deresi Müjdesi...

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Balıkesir-Ayvalık Nikita Deresi Islahı Proje Yapımı” ihalesinin müjdesini verdi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Ayvalık’ta bulunan Nikita Deresi’nin ıslah çalışmaları için 27 Ekim 2021’de ihale yapılacağını söyledi.
Türkiye’nin sayılı plajlarından olan Ayvalık Sarımsaklı plajına dökülen ve kirliliği nedeniyle plajı siyaha boyayan Nikita Deresi, Ayvalık’ın en önemli sorunları arasında yer alıyor.
Ayvalık ziyaretinde bölgede incelemeler yapan Milletvekili Mustafa Canbey; “Balıkesir’in her köşesinde tüm sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. İlçemizin en önemli sorunlarından olan ve temizlenmesi için uzun süredir çalıştığımız Nikita Deresi’nde süreç olumlu bir şekilde ilerliyor. 
Bu kirliliği önlemek için uzun süredir çalışıyoruz. Devlet Su İşleri yetkililerimizle, Tarım ve Orman Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, kapsamlı temizlik için ilk ihalemizin 27 Ekim’de yapılacağının müjdesini vermek istiyorum. Devamında da hızlı bir şekilde Nikita’nın kirlilik sorununu çözmek için çalışmalarımız devam edecek. İhale şimdiden Ayvalık’ımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür, konuyu yakından takip eden Milletvekili Mustafa Canbey’e ve emeği geçen herkese ilçe sakinleri adına teşekkür etti.
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür, doğal yaşama ve bölge turizmine zarar veren kirliliği sona erdirmek için yaklaşık 25 yıldır ilk kez kapsamlı bir ıslah yapıldığını kaydederek, kirlilik kaynağının tespit edilmesi ve gereken önlemlerin alınması konusunda titiz olunacağını ifade etti.
8 yıl önce toplu balık ölümlerinin yaşandığı, sonraki yıllarda Sarımsaklı plajını kirletmesi ile gündeme gelen Ayvalık Nikita Deresi, simsiyah akan sularıyla yıllar boyunca çevre felaketine neden oldu. Çevresine yoğun bir koku ve kirlilik yayan Nikita Deresi için yapılacak bu ihale büyük önem arzediyor.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür, Nikita deresinin yüzyıllardır dağlardan yağmur sularının denize ulaşmasını sağladığını belirterek, “Son 30-40 yıllık süreçte Ayvalık’ta sanayi gelişmeye başlayınca, fabrikaların atıkları Nikita’ya bağlandığı için, Nikita deresi kirlenmeye başladı. Bu kirlilik tabi ki kente zarar veriyor. Denize ve turizme zarar veriyor. Tabii ki biz fabrikaların da Ayvalık’ta faaliyette olmasını istiyoruz ancak kente zarar vermeden gerekli arıtmalarını yaparak bu dereye atıklarını bırakabilirler” diyerek Nikita Deresi’nin Ayvalık için önemine dikkat çekti.
27 Ekim’de yapılacak ihalenin önemli bir basamak olduğunun altını çizen Milletvekili Mustafa Canbey, “Tarım ve Orman Bakanımıza, DSİ personellerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.