AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-09-2021 09:34:21

Ak Parti Milletvekili Mustafa Canbey: “Balıkesir’de Yurt Sorununu Çözüyoruz”

3 bin kişilik yurt inşaatı sürüyor 
AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir’de yapımı devam eden KYK yurtlarının önümüzdeki sene öğrenci almaya başlayacağının müjdesini verdi.
Üniversitelerin eğitim öğretime başlamasıyla birlikte öğrenciler ve veliler için en önemli konulardan biri olan barınma konusunda Balıkesir’de yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini vurgulayan Milletvekili Mustafa Canbey, “3 bin kişilik öğrenci yurtlarımız önümüzdeki sene öğrenci almaya başlayacak.” dedi. 
Türkiye genelinde AK Parti Belediyelerinin seferber edildiğinin altını çizen Canbey, AK Belediyelerin barınma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi.
Balıkesir olarak yeni açılacak yurtlarla 3 bin kişilik ek kapasite artışı sağlanacağı söyleyen Milletvekili Canbey, “Balıkesir’in barınmayla ilgili sorununu ortadan kaldırıyoruz.” dedi.
Cumhuriyet tarihinin en fazla yurt yapan hükümetlerinin AK Parti hükümetleri olduğunun altını çizen Canbey; “Balıkesir’de gençlerimizin hizmetine sunduğumuz yükseköğrenim yurt yatırımlarına 2002-2020 yılları arasında 300.934.184 lira harcadık. Üniversite okuyan gençlerimizin modern ve konforlu barınmaları için elimizden ne geliyorsa seferber ettik. Balıkesir’de 2002 yılında 2158 olan yatak sayısı ile 2 yurtta 4 blokta hizmet verilmekte iken, 2020 itibariyle %285’lik artışla bugün 8296 yatak sayısı ile 12 yurtta 30 blokta hizmet veriyoruz. İnşallah önümüzdeki sene açacağımız 3 bin yatak kapasiteli yeni yurtlarımızla bu sayıyı 11 binin üzerine çıkarmış olacağız. AK Parti olarak her alanda olduğu gibi öğrenci yurtları konusunda da hizmet destanları yazmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde memleketimiz için yılmadan, yorulmadan, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Yeni yurtlarımız, gençlerimize ve Balıkesir’imize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
Yurt talebi bulunmadığı halde sokaklarda algı yapmaya çalışanların büyük bir haksızlık yaptıklarını söyleyen Canbey; “Devletimiz tüm imkanlarıyla, tüm kurumlarıyla seferber olmuş durumdadır. AK Belediyelerimiz seferber olmuş durumdadır. Geçmişteki yurtlarla şimdiki yurtlar mukayese bile edilemezken, her ilde barınma kapasiteleri ve hizmet kalitesi bu denli artırılmışken, algı çalışmalarıyla gündemi meşgul etmek büyük haksızlıktır. Biz AK Parti olarak algı ve yalan siyaseti yapmayız. Hizmet siyaseti yaparız. O yüzden başkaları konuşadursun biz hep daha iyisi ve daha güzeli çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Ev ve yurt sahiplerine de seslenen Milletvekili Canbey; “Ev sahiplerinden ve yurt sahiplerinden özellikle ricada bulunuyorum. Şehrimize okumak için gelen gençlerimize Balıkesir’in hoşgörülü ve misafirperver bir şehir olduğunu hep birlikte gösterelim. Yüksek fiyatla fırsatçılık yapmaya çalışanlara prim vermeyelim. Ben Balıkesir’imizin güzel insanlarına bu noktada güveniyorum ve yapacakları fedakarlıklar için şimdiden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.