AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
13-04-2021 14:33:44

AK PARTİ İL BAŞKANI EKREM BAŞARAN,”ÖZNEMİZ BALIKESİR” PROGRAMINDA BASINLA BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİ OLARAK, 19 YILDA BALIKESİR’E 35 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILDI

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, kurmaylarıyla birlikte “Öznemiz Balıkesir” adlı basın toplantısında Balıkesir’le ilgili konuları değerlendirdi. AK Parti hükümetlerinin 19 yılda Balıkesir’e 35 milyar lira yatırım yaptığını vurgulayan Başaran, pandemi sürecinde de esnafa ve vatandaşlara 500 milyona yakın karşılıksız para yardımında bulunulduğunu söyledi. AK Parti kongrelerine yönelik eleştirilere cevap veren Başaran, “Siyaset dinamik bir yapıdır, hiçbir şekilde durmamalı” dedi.

KONGRELERİMİZ, TEST VE HES KODU UYGULUMASI İLE YAPILDI…

Adalet ve Kalkınma Partisi( AK Parti) İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir’le ilgili konuları “Öznemiz Balıkesir” adlı basın toplantısıyla değerlendirdi. Pandemi sürecinde spor salonlarında gerçekleştirilen AK Parti kongreleriyle ilgili eleştirilere değinen Ekrem Başaran, muhalefetin bu konuyu siyasi kulvara çektiğini belirtti. Başaran, “Bizi her fırsatta kongrelerimiz üzerinden eleştiren muhalefete bir hatırlatma yapmak istiyorum. AK Parti, il başkanlığı olarak il ve ilçelerimizden Koronavirüsü salgını nedeniyle insanlarımızın sağlığını riske atmadan tüm tedbirlere uyarak demokrasi şöleninde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongrelerimizle bizi eleştiren ve bununla ilgili algı oluşturmak isteyen muhalefetteki arkadaşlar maalesef halkımızı yanıltmak ve yalan söylemekten vazgeçmediler. Balıkesir’de kongrelerde önce en az 10 gün önceden kongrelere kimlerin katılacağı teşkilat mensupları olarak tek tek belirlendi. Hepsinin HES kodları oluşturulması istendi. Bu HES Kodları bir hafta öncesinde bizim merkezde oluşturduğumuz bir ekip tarafından tek tek kontrol edildi. Kongrenin ardından bir hafta sonra da tekrar kontrolünü yaptık. Birkaç tane temaslı olanın haricinde vaka çıkmadı.

KONGRELERİMİZİN, SALGIN’IN ARTMASINA HİÇ BİR KATKISI OLAMAZ…
Kongrenin vakaların yükselmesiyle ilgili bir tesiri olmamıştır. Pandemi üzerinde siyaset yapanlar halkımız üzerinde farklı bir algı yaratmaya çalıştılar. Sonuçlar ortada. AK Parti olarak kongrelerimizi teşkilat mensuplarımıza test yaptırarak pandemi kurallarına tam bir uygunluk içerisinde gerçekleştirdik. Dükkanları kapalı olan esnafımızın ‘bizlerin dükkanları kapalıyken sizlerin böyle kongreler yapıyor’ eleştirisine de canı gönülden katılıyorum. Fakat siyaset dinamik bir yapıdır. Siyaset hiçbir şekilde durmamalı. Devletin işleyişinden her türlü siyasetin gereklerinin yerine gelmesi için siyasetin dinamiklerini yaşaması gerekiyor. Bu olmadığı takdirde hayatın devamı açıkçası mümkün değil” dedi.

MUHALEFET YALAN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYOR…

Başkan Başaran, “Hiç kimse yapamayacağı işlerden dolayı halkı kandırmaya kalkmasın. Yalan üzerinden siyaset yapmasın. Milletimiz kimin nasıl siyaset yaptığını çok iyi biliyor. Ak Parti milletin partisidir, milletin partisi olmaya da devam edecektir. Sağlık alanında diğer alanlarda olduğu gibi Ak Parti’nin Balıkesir’e çok ciddi yatırımları var” dedi.

SAĞLIĞA 1. 5 MİLYAR LİRA YATIRIM

2002 yılından günümüze Balıkesir’e yapılan sağlık yatırımlarıyla ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “ Balıkesir’e sağlık yatırımları olarak 1 milyar 132 milyon 464 bin 886 lira, cihaz olarak da 210 milyon 159 bin 246 lira toplamda 1.5 milyar liraya yakın bir yatırım yapılmışız. Bir tek Balıkesir’de böyle bir yatırıma imza atan AK Parti’yi ülke genelinde yaptığı yatırımları muhalefetin hesap etmeye aklı bile yetmez. Milletimiz kimin nasıl hizmet yaptığını çok iyi biliyor. AK Parti, milletin partisidir ve milletin partisi olmaya da devam edecektir. 2002 yılında bin 866 olan yatak kapasitemiz, şehir hastanesiyle bugün geldiğimiz noktada 2 bin 800’lerdeyiz. Bunun bin 900 yatağı nitelikli yatak haline dönüşmüştür. Nitelikli yatak 217’ydi. Yetişkin yoğun bakım yatak sayımız 2002 yılında 16’ydı. Bugün 357 hazır, kurulu yoğun bakım yatağımız var. Çocuk yoğun bakım hiç yokmuş 2002 yılında, bugün 19 tane çocuk yoğun bakım yatağımız var. 2002 yılında yeni doğan yoğun bakım yatağımız sıfırdı bugün 46 tane” dedi.

BİRİLERİ GİBİ KONUŞARAK DEĞİL, HAYAL EDİP GERÇEKLEŞTİREREK MİLLETİMİZE HİZMET EDİYORUZ…

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “2002’den günümüze kadar Balıkesir’de yapılan sağlık yatırımlarından da bahsetmek istiyorum. Birileri gibi konuşarak değil, hayal edip gerçekleştirerek milletimize hizmet ediyoruz. Balıkesir’e sağlık yatırımları olarak 1 milyar 132 milyon 464 bin 886 lira, cihaz olarak da 210 milyon 159 bin 246 lira toplamda 1.5 milyara yakın yatırım yapmışız. Bir tek Balıkesir’de böyle bir yatırıma imza atan Ak Parti’nin ülke genelinde yaptığı yatırımları muhalefetin hesap etmeye aklı bile yetmez.

BALIKESİR’E 500 MİLYON LİRA PANDEMİ DESTEĞİ SAĞLANDI.

Balıkesir’de pandemi sürecinde merkezi hükümetin yaptığı yardım ve destekler hakkında da bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “ Balıkesir’de sosyal destek yardım çerçevesinde 30 milyon 500 bin lira. Kısa çalışma ödeneği noktasında 188 milyon lira, nakdi ücret desteği konusunda 77 milyon lira, işsizlik ödeneği konusunda 53 milyon lira, normalleşme desteği konusunda 24 milyon lira olmak üzere toplamda 500 milyon liraya yakın karşılıksız para vermişiz. Sanayiciye, işletmeciye faaliyetlerine devam etsin diye verilen krediler, desteklemeler bu rakamların haricindedir” dedi.

“BALIKESİR’E 19 YILDA 35 MİLYAR LİRA YATIRIM”

AK Parti hükümetlerinin 19 yılda tüm alanlarda Balıkesir’e 35 milyar lira yatırım yaptığına dikkat çeken Başaran, “ AK Parti olarak Balıkesir’de son 19 yılda yaklaşık 35 milyar lira yatırım yaptık. Bunun 8.6 milyar lirası ulaştırma ve haberleşme, 791 milyon lirası eğitim, 1.14 milyar lirası sağlık, 273 milyon lirası adalet, 5.7 milyar lirası enerji ve tabii kaynaklar, 440 milyon lirası çevre ve şehircilik, 1.1 milyar lirası TOKİ, 5.1 milyar lirası İller Bankası, 7 milyar lirası tarım ve orman, 3.5 milyar lirası aile, çalışma ve sosyal hizmetler, 927 milyon lirası gençlik ve spor, 35 milyon lirası kültür ve turizm, 20 milyon lirası vakıflar, 426 milyon lirası bilim ve sanayi, 118 milyon lirası KÖYDES harcanan paralar olarak gerçekleşmiştir” dedi.

“DEVA’DAN DÖNÜŞLER DEVAM EDECEK”

AK Parti’den istifa edip DEVA Partisi’ne geçen isimlerin yeniden yuvalarına dönmeye başladığını belirten İl Başkanı Ekrem Başaran, “ Bizden ayrılıp DEVA Partisi’ne geçen arkadaşlar var. Bu arkadaşlarımız yeniden AK Parti’ye geri dönüyor. Hem merkezde hem ilçelerden yeni katılımlarla partimizi daha da güçlendireceğiz. Hem oralara gidenler hem diğer partilerden de katılımlar olacak. Ramazan ayında her hafta birkaç program olacak.

“PANDEMİ VE UÇAK SIKINTISINDAN DOLAYI HAVAALANI ÇALIŞMIYOR”

Merkezdeki havaalanının faaliyete geçmemesinde pandemi sürecinin ve THY’nın uçak sıkıntısının önemli bir rol oynadığını kaydeden Ekrem Başaran, “Apron inşaatı bittiğinde o gün çok yoğun bir uçuş vardı. Ancak sonrasında U-737 Max’lerin uçuştan çekilmesiyle bütün hava yollarında uçak eksiği ortaya çıktı. Türk Hava Yolları U-737 Max’leri tam uçurmaya başlamıştı ki uçaklarda yeniden sorunlar çıktı. O yoğun trafiğini iç hatlara uçan Sun Expres’in uçaklarında karşılamaya gitti. Bunların yüzde 95’ni dış hatlara, yüzde 5’ni iç hatlara ayırarak maalesef bizim başlangıç tarihimizi olumsuz etkiledi. Biz uçuşlara başlayacaktık ancak olmadı. Devamında da pandemi geldi, uçuşlar azaldı. Biz Ankara uçuşuyla ilgili takibimizi sürdürüyoruz. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, teşkilat olarak merkez havaalanında da Ankara’ya seferler olacak. Bunun yanı sıra İranlı turistlerin Körfez’e getirilmesi konusunda Van Havaalanıyla ortaklaşa seferler yapılması gündemde” dedi.

“İKİ YIL İÇİNDE BALIKESİR’İN SAĞLIKLA İLGİLİ EKSİĞİ KALMAYACAK”

Devlet hastanesinin son durumuyla ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “ Toplamda orası dönüştürdüğümüzde orası 400 yataklı hastane olacak. CHP’liler ısrarla ‘burası hastane olmayacak, müteahhide verilecek’ tarzında açıklama yapıyorlar. Orası bittiği zaman sadece C blok olacak ve çok modern bir hastane olacak. Vasfı konusunda şehrimizin ihtiyacına göre karar vereceğiz. Bütün odaları ve yatakları nitelikli yatak olacak. Çocuk ya da kadın hastanesi konusu gündemde. Hastane bittiğinde Üniversite ve Şehir Hastanesi’nin durumuna göre bakılacak. Bizler Balıkesirlilerin sağlıkla ilgili tüm ihtiyaçlarını başka şehre gitmeden halletmelerini istiyoruz. Üniversite hastanesindeki hizmeti şehir hastanesinde olmayacak. İki yıl içinde yapacağımız açılışlarla birlikte Balıkesir’de sağlıkla ilgili hiçbir eksik kalmayacak” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.