AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-11-2021 14:40:49

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CANBEY RUSYA’DA...

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, bir dizi resmî ziyaretler kapsamında Rusya’ya gitti. Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı Atay Uslu, KEİPA Kültür Komisyonu Başkanı Metin Gündoğdu ve Akdeniz-PA Türk Grubu üyeleri Mustafa Canbey ve Sabahat Özgürsoy Çelik birlikte gerçekleştirilen ziyarette önemli toplantılar gerçekleştirildi.

Rusya’nın St.Petersburg şehrinde Tavricheskiy Palace’da, Bağımsız Devletler Topluluğu Parlamentolar Arası Asamblesi’nin konferans toplantıları ve genel kuruluna katılan Milletvekili Mustafa Canbey, “Ülkemizi temsilen geldiğimiz Rusya’da verimli toplantılar gerçekleştirdik. Bölgesel işbirliği ve kalkınma konularında fikir alışverişinde bulunduk. Toplantılarımızın ülkemiz ve bölgemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

“Evrensel Sağlık Güvencesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” başlıklı konferansa da katılan Milletvekili Mustafa Canbey; “Bölgesel ve küresel barışı tahsis ederek tüm dünyaca sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak zorundayız. Dünyada birileri refah ve huzur içinde yaşarken, birileri sefalet içinde can ve mal endişesi yaşıyorsa, burada bir adaletsizlik var demektir. Burada dünya düzeninin değişmesi gerekiyor demektir. Yeni ve adil bir dünya düzeni kurulması gerekiyor demektir. İşte tam da bu noktada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu “Dünya 5’ten büyüktür” vizyonunun dünyanın geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi ortamı bir kez daha gösterdi ki doğa zengin fakir ayırt etmiyor. Hastalık insan ayırmıyor. Doğal afetler güçlü ülkeyi es geçmiyor. Bu sebeple biz de tüm dünya milletleri olarak, dünyanın nimetlerini adil paylaşmak, dünyanın sıkıntılarını da birlikte bölüşmek zorundayız. Bu noktada evrensel sağlık güvencesi ve sürdürülebilir kalkınma alanında yapılan çalışmaların önemli olduğunu düşünüyor, toplantılarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplantılar kapsamında Rusya’da bulunan Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile de görüşen Milletvekili Mustafa Canbey; “Türkiye-Azerbaycan dostluğu ve bölgesel meselelerle ilgili fikir teatisinde bulunduk.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.