AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-07-2020 21:38:14

15 Temmuz Yüreğimize Yazılan Bir Destandır

Değerli Kardeşlerim, Dava Arkadaşlarım,Kıymetli Balıkesirliler.

2016 yılının 15 Temmuz günü, ülkemizin ve milletimizin istiklalini ve istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin, tarihe yazdığı bir destanın günüdür. O gün tüm dünya Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında kenetlenen bir milletin destanını gördü.

O gece bu aziz millet dünyaya örnek teşkil edecek bir dik duruş sergiledi. Toplumun tüm kesimleri tek yürekle bir yumruk oldu ve vatanımıza kast edenlerin üzerinde indi. Medyamızdan, sivil toplum kurul ve kuruluşlarımıza, aydınlarımızdan kanaat önderlerimize, küçükten büyüğe herkes bir an fırsat verilirse bizi yok etmek için fırsat kollayanların karşısına serhatten dağlar gibi dikildi.

15 Temmuz bu milletin yüreğine yazılan bir destandır. Öyle kulaktan kulağa, efsanelerden oluşan bir destan da değildir. Her şeyin herkesin gözü önünde olduğu, canlı yayında bombalanan meclisin, yakılan binaların, vurulan canların, şehadete yürüyen inananların gözümüzün önünden geçtiği bir geceydi. Şehit verdiğimiz 251 vatan evladının her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize Cenabı Allah’tan sıhhat ve afiyetler diliyorum. Bizler inanıyoruz ki şehitler, peygamberlerden başka hiçbir kula nasip olmayacak en yüce makamın sahibidirler. Kabirleri nur, mekânları Cennet olsun inşallah.

15 Temmuz’da, şanlı devletimizin üniformasını çalarak milletin karşısına çıkan teröristleri durdurmak için elinde bayraklarıyla sokağa çıkan, göğsünü bu hayâsız akına siper eden milletimiz; milletimizin yanında en önde çarpışan Emniyet Teşkilatımızın bütün kahraman mensupları, şanlı polislerimiz; Peygamber Ocağı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ülkesine gönülden bağlı her bir subayını, astsubayını, uzman personelini ve erleri; o gece barikatları aşarak, tankları geçerek, kurşunları savuşturarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen, tepelerine bırakılan bombalara rağmen vakur duruşlarını bozmayan milletvekilleri,darbenin daha ilk anlarından itibaren cesaretle ihanetin üzerine giden yargı mensuplarımız;sabaha kadar kesintisiz ezan ve sala okuyan imamlarımız, müezzinlerimiz, seccadelerinin başında dua eden kardeşlerimiz ile dünyanın birçok noktasından Türkiye’nin selameti için Rabbi Rahman’a yakaran vatandaşlarımız, soydaşlarımız, bütün dost ve kardeşlerimiz o gece hainlere ve tüm dünyaya tek bir şey söyledi:

“Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz”

İnşallah 15 Temmuz’dan sonra hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeyecektir. Bizler milletçe vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize, devletimize sahip çıktıkça hiçbir gücün eli Allah’ın izniyle uzanamayacaktır. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birliğimizi, şu içinde bulunduğumuz beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü dua ve minnet duygularıyla anıyor; aziz Balıkesirlilere ve tüm kardeşlerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.