AFAD Balıkesir’in yardımına koştu

AFAD Balıkesir’in yardımına koştu

Balıkesir’de AFAD’ın kurulduğu 2009 yılından günümüze kadar gerçekleşen 288 afet ve acil durum olayına (heyelan, su taşması, boğulma, mahsur, trafik kazası, kayıp vb.) hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ettik. Bu olaylarda 68 vatandaşımızı kurtardık.

AFAD BÜYÜYOR

2009 yılında 20 olan toplam personel sayımızı 2016 yılında 57’ye yükselttik. Afet ve acil durum hallerinde kritik öneme sahip arama/kurtarma personel sayımızı da 15’ten 26’ya çıkardık. Aynı dönemde arama ve kurtarma araçlarımızın sayısını da 6’ya yükselttik.

PERSONEL SAYISI

2009   20

2016   57

VATANDAŞLARIMIZA AFET VE ACİL DURUM EĞİTİMİ VERİYORUZ

Afet yönetiminde eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Afet ve acil durumlara vatandaşlarımızın hazırlık ve farkındalık düzeyini artırabilmek amacıyla çeşitli konu başlıklarında bu güne kadar 38.106 vatandaşımıza eğitim verdik.

EVİNİ YAPANA DESTEK OLUYORUZ

Yatırım faaliyetleri kapsamında ilimize 3 milyon 125 bin liralık yatırım harcaması gerçekleştirdik. Evini Yapana Yardım (EYY) uygulaması ile 38 hak sahibine yapılarını yenileme imkânı sağladık

MUHTAÇLARA KUCAK AÇTIK

Güney komşumuz Suriye’den gelen mazlumlara kapımızı açtık. Balıkesir’de 1.786 Suriyeliyi misafir ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin eğitimden sağlığa kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.