• ×

  Av. Adil Çelik

  İlk ve ortaokulu doğduğum Kocaavşar'da, liseyi Balıkesir Merkez’de Muharrem Hasbi Lisesi'nde tamamladım. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1992 yılından bu yana Balıkesir Merkez’de serbest avukatlık yapıyorum. Evli ve 3 çocukluyum.

 • ×

  Belgin Uygur

 • ×

  Mustafa Canbey

  Mustafa Canbey, 1975 yılında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde doğdu. 1993 yılında Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı.
  Medya sektörüne henüz üniversite eğitiminin ilk yıllarında giren Canbey, yükseköğrenimi sırasında başlayan ve ilerleyen yıllar içinde pek çok gazete ve dergide muhabirlikten istihbarat müdürlüğüne uzanan çeşitli görevler üstlendi. Çalışma hayatıyla birlikte yürüttüğü lisans eğitiminin ardından, aynı üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etti ve “Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz” konulu teziyle siyasal iletişim alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.
   
  Akademik kariyeri sırasında “Medya, Algı Yönetimi, Kamu Diplomasisi, Uluslararası ve Kültürler Arası İletişim, Siyasal İletişim ” konularında yoğunlaşan Canbey, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de doktora eğitimine başladı ve 2017 yılında, “Türkiye’de Kamu Diplomasisi Bağlamında Kamu Yayıncılığının Rolü: TRT ve Anadolu Ajansı” konulu tezini savunarak doktor unvanını almaya hak kazandı. Canbey’in ayrıca, sosyal sorumluluk bağlamında değerlendirdiği ve 2008 yılında yayınlanan “Cephede Bir Muallim: Şehit Ethem” adlı eseri bulunmaktadır.
   
  Canbey, akademik kariyerine devam ederken 2013-2014 yıllarında çeşitli kurumlarda “Gazetecilik ve İletişim”, 2013-2014 eğitim döneminde Plato Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Bölümü’nde “Medya ve Siyaset”,  2016-2017 yıllarında ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Görsel Habercilik” dersleri verdi. Tecrübelerini genç kuşakla paylaşmanın yanı sıra Canbey, yurdun dört bir köşesinde kitle iletişimi, medya, siyasî iletişim, algı yönetimi ve kamu diplomasisi alanlarında da konferans ve seminerler gerçekleştirdi.
  Medya alanında çeşitli kuruluşlarda muhabir, istihbarat müdürü ve yazar olarak çalışmalarda bulunan Canbey, gazetecilik kariyeri boyunca çok sayıda haber, analiz, değerlendirme, röportaj ve köşe yazıları hazırladı. Mustafa Canbey, 3 yıl Tekirdağ İl Müdürlüğü görevini yürüttüğü Basın İlan Kurumu’nda 3 yıl da Genel Müdür Yardımcısı olarak vazife yaptı.
   
  Sivil topluma yönelik önemli hizmetlerde bulunan Canbey, 12 yıl ÖNDER bünyesinde aktif bir yönetici olarak çalıştı. ÖNDER’de sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurumsal İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. İmam Hatip camiasına Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı olarak da hizmet etti.
  Canbey, ÖNDER’deki bu görevinin yanı sıra, Türkiye Yazarlar Birliği, Yeşilay Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti,  Marmara Üniversite Mezunlar Derneği’nin de üyesidir.
  25, 26 ve 27. Dönemde Balıkesir’den AK Parti Milletvekili adayı olan Canbey, 27. Dönemde Milletvekili seçildi ve halen milletvekili olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  Pakize Mutlu Aydemir

 • ×

  Yavuz Subaşı

  1961 Gönen / Balıkesir doğumlu. Baba adı Fikret, Anne Adı Nezaket’dir.

  Mali Müşavir - KİT Komisyonu Üyesi

  Balıkesir Gönen Ömer Seyfettin Lisesi, Marmara Üniversitesi  İ.İ.B.F. İşletme Bölümü mezunu.

  İyi düzeyde İngilizce bilen Subaşı, Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.

  SOSYAL VE SİYASAL YAŞAM :

  MTTB ORTA ÖĞRENİM KOMİTESİNDE GÖREV YAPTI, (1976-1979)
  MİLLİ GENÇLİK VAKFI İSTANBUL ŞUBESİ KURULUŞUNDA GÖREV ALDI VE İL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU,
  1986-1996 YILLARI ARASINDA REFAH PARTİSİ GAZİOSMANPAŞA İLÇE SEKRETERLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU,
  YEREL YÖNETİMLER ENSTİTÜSÜ (SERTİFİKALI-1993)
  1998 YILINDA RP İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDE BULUNDU,
  1999-2001 YILLARI ARASINDA FP İL DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİNDE BULUNDU,
   İSTANBUL İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ YAPTI, (1994-1999)
  1999 YILINDA F.P. BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.
   AK PARTİ G.O.PAŞA KURUCU İLÇE BAŞKANI (2001-2096).
  GAZİOSMANPAŞA HİZMET VAKFI KURUCULUĞU ÜYELİĞİ,
  TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KURUCU ÜYELİĞİ,
  BEŞİKTAŞ SPOR KULÜBÜ KONGRE ÜYELİĞİ,
  YEŞİLAY ÜYELİĞİ VE 2000-2006 YILLARINDA DENETİM KURULU ÜYELİĞİ,
  İSKİ DENETİM KURULU ÜYELİĞİ,(2007-2009)
  DİL VE EBEDİYAT DERNEĞİ KURUCU ÜYELİĞİ ,
  2009 YILINDA SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI
  2014 YILINDA GAZİOSMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI
  BAĞCILAR BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI (2009-2014)
  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  BAKANLIK MÜŞAVİRLİĞİ (2014-2017)
  BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞI (2017-2018)GÖREVLERİNDE BULUNDU.