• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  RAGIP BAŞLI

  1982 Balıkesir doğumluyum. 2002 yılında AK Parti de siyaset hayatına başladım. 1.DÖNEM Gençlik Kolları İL Yönetim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukiki işler Başkanlığı Görevlerinde bulundum ,2007 - 2011 yılları arasında İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. 2012 yılından itibaren İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Üniversite Geliştirme Başkanlığını yönetiyor.GIDA -TARIM -HAYVANCILIK sektörlerinde Ticaret Yapmaktayım , Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  YUSUF ZİYA KISAER

  1966 doğumluyum.İlk,orta ve lise öğrenimimi Balıkesir'de yaptım. Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi mezunuyum. 1988 yılında Türk Ticaret Bankasında başladığım meslek hayatıma, Muhtelif bankalarda, Balıkesir- Susurluk ve Bandırma'da, değişik sürelerde görev yapmak üzere, 28 yıl çalıştım. Meslek hayatımın son 13 yılını yönetici olarak geçirdim. Son olarak TMSF ( Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu) bünyesinde Asya Katılım Bankası A.Ş.'nin tasfiye sürecind denetçi olarak görev yaptım.Emekli banka müdürüyüm. Ayrıca eşimin ortağı bulunduğu şirkette, Kafe işletmeciliği (CAFE GARDEN LİMON) yapmaktayım. Evliyim ve 2 çocuğum var.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MUSTAFA ÇANAKCI

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  SELDA ÖZGEL

  1969'da Balıkesir, Manyas'da doğdu. Bandırma İmam Hatip Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulunda Radyo Tv bölümünda 1988 yılında tamamladı. İş hayatına TRT İstanbul televizyonunda başladı. 2003 yılında yönetmen yardımcısıyken Ak Parti kuruluş çalışmalarına destek olmak için görevini bıraktı. Ak Parti Üsküdar Kurucu üye ve tanıtım medya'dan sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak 2 dönem boyunca siyası çalışmaları devam etti. 2003 yılında siyaset akademisi ve siyaset akademisi yerel yönetimler programlarını başarı ile tamamladı. 2004 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı SKM Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ardından 2014 yıllına kadar Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan danışmanı olarak görev yaptı. Üsküdar Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmaların koordinasyon, saha çalışmaları ve halkla ilişkiler çalışmalarını yönetti. Başlıca; Halkla ilişkileri biriminin kurulması ve yönetilmesi, Kurumun geleneksel varlıklarının dijital mecra ve medyaya aktarılması, Dijital kurum kimliğinin oluşturulması. Tanıtım Filmleri ve kalıcı sempozyum çalışmalarının fikri ve fiili hazırlıklarının gerçekleştirilmesinde yeraldı. Sosyal Belediyecilik kapsamında açılışı ve koordinasyonunda yer aldığı toplumsal projeler; TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) KÜP (Kadın El Ürünleri Pazaryeri Projesi) Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kadın Sığınma Evi Bilgi Evleri Kuruluşu itibarı ile TOGEM Der’in gönüllü olarak basın danışmanı olarak görev yaptı. 2014- 2017 yıllarında özel sektörde Marka ve İletişim Danışmanı olarak çalıştı. 2018 yılı Şubat ayı itibarı ile Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatında, Tanıtım medya’dan sorumlu İl başkan yardımcısı olarak görev almaktadır. Gönüllülük esası ile çalıştığı sivil toplum kuruluşlarında, Kudüs Platformu - İletişim Danışmanı Aile ve Sos. Pol. Bak. Bağlı Kuruluşlarda; Eğitim kültür ve sosyal yardım projeleri - Koordinatör Mültecilerle ilgili projelerde - Koordinatör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  EMİNE ERGÜN EROL

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  ŞEMSET KOCAMAN

  Şemset (Fatih) Kocaman 30 Nisan 1969 Rize doğumlu, çocukluğu ve gençliği İstanbul Kasımpaşa ardından Maltepe’de geçti. AÜ İşletme Fakültesindeki eğitimini yarıda bıraktıktan sonra İngiltere’ye giden Kocaman, London English College Dil Akademisi'nin sertifika programına gitti ve bu programı bitirdi, AÖ İktisat Fakültesi İşletme Bölümüne devam etmektedir. Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe olan ve ülke sorunlarıyla yakından ilgilenen Şemset (Fatih) Kocaman, 1992’den bu yana Balıkesir Körfez bölgesinde Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmasında yönetici olarak çalışmaktadır. Edremit Körfez Turizminin özellikle tanıtım ve geliştirilmesi adına sivil toplum örgütleri ve şahsen bir çok faaliyetlerde bulunmuş, Balıkesir merkez ve Edremit bölge Turizmi ile ilgili Proje bazlı Ar-Ge çalışmaları yapmıştır.. Ak Parti’de yıllarca Ak gönüllü olarak çalışan ve siyaset yapan Kocaman, Partimizin çeşitli kademelerinde görev almış ayrıca Edremit İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.. İngilizce bilen Kocaman evli ve 1 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  BEKİR YURTTEKİN

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  ŞANİ ERDAL

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  KADİR PALAZ

  1970 Balıkesir doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme mezunuyum.Sarraf - Kuyumcuyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  YUSUF ŞANAL

  25.01.1968 Atköy, Balıkesir doğumluyum. İlk öğrenimimi Atköy ilkokulunda, ortaokulu Bandırma da Şehit Süleyman Beyi liseyi Balıkesir Cumhuriyet lisesinde devlet parasız yatılı olarak okudum. Üniversite öğrenimimi Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden 1990 yılında mezun oldum. 1994 yılında Yapı Kredi Bankasında memur olarak işe başladım. 1998 yılında Osmanlı Bankasında şef olarak devam eden iş hayatıma 2001 yılında müdür yardımcısı olarak ayrıldım.2001 yılında aile şirketini kurarak gıda bayiliğine başladım. 17 yıldır gıda bayiliğini, ayrıca 2010 yılından bu yana besi hayvancılığı da yapmaktayım.Evli ve 3 kız babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  NURİ ÇAKMAK

  23.06.1972 İzmir'li doğumluyum.Aslen Balıkesir'liyim. Müteaahitlik yapmaktayım.Birçok Sivil Toplum kuruluşlarında yer aldım. Uzın zamandır siyasi anlamdada desteklerde bulundum. 2008 yılından itibaren BASİAD Yönetim Kurulunda yer aldım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  AHMET RUSUHİ KASAPÖZ

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  SÜLEYMAN BEHİÇ GÜNGÖR

  SSK.MÜFETTİŞİ OLAN BABAMIN TAYİN OLDUĞU GAZİANTEP'TE 1964 YILNDA DOĞDUM 1966 YILNDAAİLEMİN TAYİNİ İLE BİRLİKTE BALIKESİR'E GELDİK VE YERLEŞTİK İLK ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ BALIKESİRDE TAMAMLADIKTAN SONRA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İÇİN KONYA SELÇUK ÜNV. HARİTA KODASTRO MUHENDİSLİĞİNE GİTTİM.1988-1989 DÖNEMİNDE BURADAN HARİTA MÜHENDİSİ OLARAK MEZUN OLDUM.AKABİNDE BALIKESİR2E DÖNEREK İKİ YIL BİR HARİTA FİRMASINDA MÜHENDİS OLARAK ÇALIŞTIM. 1990 NİSAN AYINDA ASKERE GİTTİM. ASKERLİK GÖREVİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA BALIKESİR'E MEMLEKETİME DÖNEREK 1991 TEMMUZ AYINDA KENDİME AİT OLAN GÜNGÖR HARİTA MÜHENDİSLİK MÜŞ.FİRMASINI KURDUM. 18 YILDIR BU İŞİMİ DEVAMETİRMEKTEYİM. 1991 YILI ARALIK AYINDA SERBEST MUASEBECİ OLAN EŞİM İLE EVLENDİM.15 VE 8 YAŞLARINDA İKİ OĞUL BABASIYIM. AYRICA BAŞTA SAYIN MİLLETVEKİLİMİZEDİP UĞUR BEY VE BAZI DOST ABİLERİMİZDEN OLUŞANÇOK DEĞERLİ İNSANLARLA BİRLİKTE BALIKESİR MÜSİAD (MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ) KURUCU ÜYE SIFATIYLA KURMA ŞEREFİNE NAİL OLDUM. 18.12.2008

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  TÜRKAN BUĞRA

  Bayındırlık İskan Bakanlığında İnşaat Mühendisi, Şube Müdürü (Emekli) Laboratuar Denetçi Mühendisi (Teknik Müdür) (Halen) Balıkesir İGM Başkanvekili (Halen) İnsan Hakları Kurulu Üyesi BAİKAD (Balıkesir İş Kadınları Derneği) Üyesi Bizim Kızlarımız Koruma Derneği Üyesi