• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  RAGIP BAŞLI

  1982 Balıkesir doğumluyum. 2002 yılında AK Parti de siyaset hayatına başladım. 1.DÖNEM Gençlik Kolları İL Yönetim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukiki işler Başkanlığı Görevlerinde bulundum ,2007 - 2011 yılları arasında İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. 2012 yılından itibaren İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Üniversite Geliştirme Başkanlığını yönetiyor.GIDA -TARIM -HAYVANCILIK sektörlerinde Ticaret Yapmaktayım , Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  YUSUF ZİYA KISAER

  1966 doğumluyum.İlk,orta ve lise öğrenimimi Balıkesir'de yaptım. Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi mezunuyum. 1988 yılında Türk Ticaret Bankasında başladığım meslek hayatıma, Muhtelif bankalarda, Balıkesir- Susurluk ve Bandırma'da, değişik sürelerde görev yapmak üzere, 28 yıl çalıştım. Meslek hayatımın son 13 yılını yönetici olarak geçirdim. Son olarak TMSF ( Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu) bünyesinde Asya Katılım Bankası A.Ş.'nin tasfiye sürecind denetçi olarak görev yaptım.Emekli banka müdürüyüm. Ayrıca eşimin ortağı bulunduğu şirkette, Kafe işletmeciliği (LİMON BAHÇESİ) yapmaktayım. Evliyim ve 2 çocuğum var.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MUSTAFA ÇANAKCI

  01/12/1972 DOĞUMLU.ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNUDUR.OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE BOSCH YETKİLİ SERVİSİ OLARAK FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR.EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR.DAHA ÖNCE PARTİDE 2 DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BURHANİYE VE GÖMEÇ İLÇE KORDİNATÖRLÜĞÜ YAPTI.HALEN İL YÖNETİM KURULU GÖREVİNDEDİR. ŞU AN SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI OLARAK VE KÖRFEZ KORDİNATÖRLÜĞÜ YAPIYOR.BALIKESİR KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BAŞKANLIGI’NIN YANINDA YİNE BALIKESİR KÜÇÜK SANAYİ SPOR BAŞKANI VE YÖNETİCİSİ OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR.ŞEHRİMİZ TAKIMI OLAN BALIKESİR SPOR DA YÖNETİCİLİK VE TESİS SORUMLULUĞU GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  SELDA ÖZGEL

  1969'da Balıkesir, Manyas'da doğdu. Bandırma İmam Hatip Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulunda Radyo Tv bölümünda 1988 yılında tamamladı. İş hayatına TRT İstanbul televizyonunda başladı. 2003 yılında yönetmen yardımcısıyken Ak Parti kuruluş çalışmalarına destek olmak için görevini bıraktı. Ak Parti Üsküdar Kurucu üye ve tanıtım medya'dan sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak 2 dönem boyunca siyası çalışmaları devam etti. 2003 yılında siyaset akademisi ve siyaset akademisi yerel yönetimler programlarını başarı ile tamamladı. 2004 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı SKM Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ardından 2014 yıllına kadar Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan danışmanı olarak görev yaptı. Üsküdar Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmaların koordinasyon, saha çalışmaları ve halkla ilişkiler çalışmalarını yönetti. Başlıca; Halkla ilişkileri biriminin kurulması ve yönetilmesi, Kurumun geleneksel varlıklarının dijital mecra ve medyaya aktarılması, Dijital kurum kimliğinin oluşturulması. Tanıtım Filmleri ve kalıcı sempozyum çalışmalarının fikri ve fiili hazırlıklarının gerçekleştirilmesinde yeraldı. Sosyal Belediyecilik kapsamında açılışı ve koordinasyonunda yer aldığı toplumsal projeler; TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) KÜP (Kadın El Ürünleri Pazaryeri Projesi) Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kadın Sığınma Evi Bilgi Evleri Kuruluşu itibarı ile TOGEM Der’in gönüllü olarak basın danışmanı olarak görev yaptı. 2014- 2017 yıllarında özel sektörde Marka ve İletişim Danışmanı olarak çalıştı. 2018 yılı Şubat ayı itibarı ile Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatında, Tanıtım medya’dan sorumlu İl başkan yardımcısı olarak görev almaktadır. Gönüllülük esası ile çalıştığı sivil toplum kuruluşlarında, Kudüs Platformu - İletişim Danışmanı Aile ve Sos. Pol. Bak. Bağlı Kuruluşlarda; Eğitim kültür ve sosyal yardım projeleri - Koordinatör Mültecilerle ilgili projelerde - Koordinatör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  EMİNE ERGÜN EROL

  1989 BALIKESİR DOĞUMLU. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEZUNUDUR. İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ VE İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ ÇEŞİTLİ FAALİYETLER İLE UĞRAŞMAKTADIR. EVLİ VE BİR ÇOCUK ANNESİDİR.DAHA ÖNCE PARTİDE 2011-2016 YILLARI ARASINDA GENÇLİK KOLLARINDA HALKLA İLİŞKİLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI VE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDU. HALEN İL YÖNETİM KURULUNDA SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEDİR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  ŞEMSET KOCAMAN

  Şemset (Fatih) Kocaman 30 Nisan 1969 Rize doğumlu, çocukluğu ve gençliği İstanbul Kasımpaşa ardından Maltepe’de geçti. AÜ İşletme Fakültesindeki eğitimini yarıda bıraktıktan sonra İngiltere’ye giden Kocaman, London English College Dil Akademisi'nin sertifika programına gitti ve bu programı bitirdi, AÖ İktisat Fakültesi İşletme Bölümüne devam etmektedir. Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe olan ve ülke sorunlarıyla yakından ilgilenen Şemset (Fatih) Kocaman, 1992’den bu yana Balıkesir Körfez bölgesinde Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmasında yönetici olarak çalışmaktadır. Edremit Körfez Turizminin özellikle tanıtım ve geliştirilmesi adına sivil toplum örgütleri ve şahsen bir çok faaliyetlerde bulunmuş, Balıkesir merkez ve Edremit bölge Turizmi ile ilgili Proje bazlı Ar-Ge çalışmaları yapmıştır.. Ak Parti’de yıllarca Ak gönüllü olarak çalışan ve siyaset yapan Kocaman, Partimizin çeşitli kademelerinde görev almış ayrıca Edremit İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.. İngilizce bilen Kocaman evli ve 1 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  BEKİR YURTTEKİN

  1979 BALIKESİR DOĞUMLU,ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNU OLAN BEKİR YURTTEKİN, OTO YEDEK PARÇA ÜRETİM SERVİSİ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTADIR.2007'DE GENÇ MÜSİAD 2 DÖNEM ŞUBE BAŞKANLIĞI, 30 MART 201'DE ALTIEYLÜL İLÇE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNMUŞTUR. 2002'DE İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREVE BAŞLAYAN BEKİR YURTTEKİN, 2014 YILINDAN İTİBAREN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLUP, ŞUAN YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU İL BAŞKAN YARDIMCISIDIR. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  ŞANİ ERDAL

  1961 ASLIHANTEPECİK KÖYÜ BALIKESİR DOĞUMLUYUM İLKOKUL MEZUNU 2009 2014 YILLARI ARASI MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNDE BULUNDUM İKİ DÖNEMDİR AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİMİ SÜRDÜRMEKTEYİM SANAYİCİ VE TİCARET VE UĞRAŞMAKTAYIM 4 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  KADİR PALAZ

  1970 BALIKESİR DOĞUMLU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İ.İ.B.F. İŞLETME MEZUNUDUR.SARRAF - KUYUMCULUK İŞİ İLE UĞRAŞMAKTADIR. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  YUSUF ŞANAL

  25.01.1968 Atköy, Balıkesir doğumluyum. İlk öğrenimimi Atköy ilkokulunda, ortaokulu Bandırma da Şehit Süleyman Beyi liseyi Balıkesir Cumhuriyet lisesinde devlet parasız yatılı olarak okudum. Üniversite öğrenimimi Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden 1990 yılında mezun oldum. 1994 yılında Yapı Kredi Bankasında memur olarak işe başladım. 1998 yılında Osmanlı Bankasında şef olarak devam eden iş hayatıma 2001 yılında müdür yardımcısı olarak ayrıldım.2001 yılında aile şirketini kurarak gıda bayiliğine başladım. 17 yıldır gıda bayiliğini, ayrıca 2010 yılından bu yana besi hayvancılığı da yapmaktayım.Evli ve 3 kız babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  NURİ ÇAKMAK

  23.06.1972 İzmir'li doğumluyum.Aslen Balıkesir'liyim. Müteaahitlik yapmaktayım.Birçok Sivil Toplum kuruluşlarında yer aldım. Uzın zamandır siyasi anlamdada desteklerde bulundum. 2008 yılından itibaren BASİAD Yönetim Kurulunda yer aldım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  AHMET RUSUHİ KASAPÖZ

  1977 YILINDA BALIKESİR DOĞUMLU OLAN AHMET KASAPÖZ, BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK HABERLEŞME BÖLÜMÜ ( ÖNLİSANS ) MEZUNUDUR. CANLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ İTHALATI VE DAMIZLIK TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAKTADIR. AK PARTİNİN KURULUSUNDAN İTİBAREN ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE BULUNMAKLA BERABER HALEN İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YAPMAKTADIR. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  SÜLEYMAN BEHİÇ GÜNGÖR

  1964 GAZİANTEP DOĞUMLUYUM. 1966 YILINDAN BERİ BALIKESİR'DEYİM. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLİĞİ MEZUNUYUM. 30 YILDIR SERBEST HARİTA MÜHENDİSLİĞİ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE RAHMETLİ MUHSİN YAZICIOĞLU DÖNEMİNDE (1990'LI YILLAR) GENEL MERKEZ GENEL DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM. SON 2 YILDIR PARTİMİZDE (AK PARTİ) İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDE BULUNUYORUM. ETKİLİ OLDUĞUM BÖLGELER ÖNCELİKLE MERKEZ İLÇELER OLMAK ÜZERE BALIKESİR'İN EN AZ 14 - 15 İLÇESİ VE KAMU KURUMLARININ BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUDUR. HALEN İL YÖNETİM KURULU'NDA BAŞKAN YARDINCILIĞI GÖREVİNDEYİM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  MUALLA SETENAY ERTEK

  1982 BURSA DOĞUMLU. BANKEU LİSESİ MEZUNUDUR. KURULUŞUNDAN BUYANA HER TEŞKİLAT KADEMESİNDE GÖREV ALAN SETENAY ERTEK ,TARIM İLE UĞRAŞMAKTA, EVLİ VE 1 ÇOCUK ANNESİDİR.