• ×

  İl Başkanı

  HASAN DEMİRASLAN

  1977 yılında Balıkesir'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir'de tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını Balıkesir Barosu’nda tamamladı. 2003 yılından beri Balıkesir'de Serbest Avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Vatani görevini Kahramanmaraş'ta Asteğmen olarak tamamladı. 2003 yılında AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirilerek siyasete ilk adımını attı. 2003-2007 yılları arasında AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığını sürdürdü. Daha sonra İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Görev sürecinde arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdiği sosyal nitelikli çok sayıda çalışması oldu. Bu çalışmalar sonucu gerek AK Parti Teşkilatı gerek Balıkesir kamuoyu ve basın tarafından çok büyük takdir ve ödüle layık görüldü. Spora verdiği destekler dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından plaketlerle ödüllendirilen Avukat Hasan DEMİRASLAN, ayrıca 2004 ve 2006 yıllarında Radyo BRT'nin düzenlediği yarışmalarda ''Yılın Siyasetçisi Ödülleri'ne layık görüldü. Balıkesir'de birçok dernekte aktif olarak görev aldı. Oğuz Boyları Konfederasyonu Genel Başkanlığı başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev almış ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Balıkesir 7. sıra Milletvekili Adayı olmuştur. Evli ve 2 çocuk babası olan Avukat Hasan DEMİRASLAN 8 Aralık 2016’dan itibaren AK Parti İl Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET RUSUHİ KASAPÖZ

  1977 YILINDA BALIKESİR DE DOĞDUM. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK HABERLEŞME BOLUMU( ONLİSANS ) MEZUNUYUM. CANLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ İTHALATI VE DAMIZLIK TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAKTAYIM. AK PARTİNİN KURULUSUNDAN İTİBAREN ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE BULUNMAKLA BERABER HALEN İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI(IL SEKRETERİ) GÖREVİNİ YAPMAKTAYIM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ ÇAKIROĞLU

  22,01,1975 SINDIRGI DOĞUMLUYUM. 2002 YILINDAN BERİ MİMARLIK VE İNŞAAT ALANLARINDA FAALİYET GÖSTERMEKTEYİM. EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM, DAHA ÖNCE PARTİDE HERHANGİ BİR GÖREVDE BULUNAMADIM. TANITIM MEDYA ÇALIŞMA GURUBU ÜYESİ, KARESİ İLÇE KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVİME DEVAM EDİYORUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ OSMAN ESER

  BALIKESİR 1974 DOĞUMLUYUM. LİSE MEZUNUYUM. MALİ MÜŞAVİR MESLEĞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. AYNİ ZAMANDA KAYYIMLIĞINI TMSF'NİN YAPTIĞI İKİ AYRI FİRMADA MESUL MÜDÜRLÜK YAPMAKTAYIM. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE 2014 YILINDA SANDIK GÖREVLİSİ OLARAK BULUNDUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEKİR BAYYİĞİT

  1963 BALIKESİR DOĞUMLUYUM İŞÇİ EMEKLİSİ, EVLİ 2 ÇOCUK SAHİBİYİM. DAHA ÖNCE PARTİDE 2003 2015 YILLARINDA MAHALLE TEMSİLCİLİĞİ YAPTIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEKİR YURTTEKİN

  1979 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM. OTO YEDEK PARÇA ÜRETİM SERVİSİ İŞİ İLE UĞRAŞIYORUM.2007 GENÇ MÜSİAD 2 DÖNEM ŞUBE BAŞKANLIĞI YAPTIM.30 MART 2014 ALTIEYLÜL İLÇE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM. 2002 İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREVE BAŞLADIM.2014 YILINDAN İTİBAREN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLUP, ŞUAN YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU İL BAŞKAN YARDIMCISIYIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BUSEMİN ŞEYDA YARIM

  1986 DOĞUMLUYUM. İLK ORTA VE LİSE EĞİTİMİNİ ADANADA TAMAMLADIM. NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİNDE PEDOGOJİK FORMASYON EĞİTİMİNİ TAMAMLADIM.İŞLETME FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. BEKARIM AİLEMLE BİRLİKTE YAŞIYORUM. BİR GIDA FİRMASINDA ISO9001, ISO22000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİNİN UYGULANMASI VE DENETLENMESİ GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM.2010 YILINDA MUĞLA GENÇLİK KOLLARINDA BAŞLADIM.2016 YILINA KADAR PARTİNİN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE ÇALIŞMALAR YAPTIM. BALIKESİRE DÖNDÜKTEN SONRADA PARTİ ÇALIŞMALARIMA BALIKESİR DE ALTIEYLÜL İLÇE KADIN KOLLARI YÖNETİM KURULUNDA DEVAM ETTİM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CİHAN GÜREŞÇİOĞLU

  1979 ALMANYA DOĞUMLUYUM, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNUYUM, ÖĞRENCİ YURDU İŞLETMECİSİ VE VODAFONE YATIRIMCISIYIM, EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM.2004-2008 BANDIRMA AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI,2008-2010 BANDIRMA AK PARTİ ANA KADEME YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMİNE ERGÜN EROL

  1989 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEZUNUYUM. İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ VE İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ ÇEŞİTLİ FAALİYETLER İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE BİR ÇOÇUK ANNESİYİM.DAHA ÖNCE PARTİDE 2011-2016 YILLARI ARASINDA GENÇLİK KOLLARINDA HALKLA İLİŞKİLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI VE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDUM. HALEN İL YÖNETİM KURULUNDA SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEYİM .

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERAY TALŞIK

  06/02/1989 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE GÖREV ALMADIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAKAN AKA

  1980 SINDIRGI/BALIKESİR DOGUMLUYUM. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ MADEN BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. ET RESTAURANTI VE BESİ ÇİFTLİĞİ İŞLETMECİLİĞİ YAPMAKTAYIM. EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM, DAHA ÖNCE HİÇBİR SİYASİ PARTİDE YER ALMADIM. İL YÖNETİMİNDE SOSYAL POLİTİKALAR BAŞKAN YARDIMCISI, GÜNEY MARMARA BÖLGE KOORDİNATÖRÜ VE BANDIRMA İLÇE KOORDİNATÖRÜ GÖREVİNDEYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN CENGİZ SARICA

  15 EYLÜL 1960 BALIKESİR DOĞUMLUYUM . BDMMA MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDEN 1983 YILINDA MEZUN OLDUM . HALE’N PROY DANIŞMANLIK FİRMASINDA ETÜT VE PROJE DANIŞMANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM . DAHA ÖNCEKİ SİYASİ HAYATIMDA REFAH PARTİSİ BALIKESİR MERKEZ İLÇE SEKRETERLİĞİ , REFAH PARTİSİ BALIKESİR ALTINOLUK İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI VE LDP BALIKESİR MERKEZ İLÇE SEKRETERLİĞİ GÖREVLERİNİ YAPTIM . HALE’N AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK SİYASİ FAALİYETLERİME DEVAM ETMEKTEYİM . EVLİYİM .

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN ESAT GÜR

  1984 DOĞUMLUYUM. SOSYAL HİZMETLER MEZUNUYUM. İHLAS VAKFI YURT VE EĞİTİM HİZMETLERİ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE 2002-2004 YILLARINDA UŞAK ÜNİVERSİTESİ GENÇLİK KOLLARINDA BULUNDUM. ETKİLİ OLDUĞUM BÖLGELER ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ YURTLARIDIR. İL YÖNETİM KURULUNDA BURHANİYE KOORDİNATÖRÜ GÖREVDEYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN MEMİŞ

  1947 taşkesiği doğumluyum. Eğitimimi Taşkesiği İlkokulu'nda yaptım. 1959'da Balıkesir'de bir lokantada işe başladım. 1968'de askerliğimi Ankara'da yaptım. Askerden geldikten sonra Ayvalık İlçesi'nde dönerci dükkanı açtım. 1980'de Lokantacılar Oda Yönetimine seçildim,22 yıl görev yaptım. Taşkesiği Kurs ve Okul Talebeleri Yardım Derneği'nde 25 yıldır başkanım. Mahalle temsilciliği, İl Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği gibi partinin birçok kadrosunda görev aldım.Evli ve 4 çocuk babasıyım.(3 kız 1 erkek)

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM BİNAY

  1951 Balıkesir doğumluyum,öğrenimimi Bakacak İlkokulu,İmam Hatip Ortaokulu, Muharrem Hasbi Lisesi ve Necati Eğitim Fakültesinde tamamlamamamın ardından 1972-1977 yılları arasında İmam Hatip, 1977-1985 yılları arasında Balıkesir İmam Hatip Lisesi'nde Türkçe ve Türk Dili Öğretmeni, 1985 Kasım 2002 Aralık arası Çiğdem Batubey İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmeni ve Müdürü,2002 Aralık ayında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Milli Eğitim Müdür yardımcısı ,2003 Temmuz ayında asaleten Müdür yardımcısı olarak atandım. 2003 Eylül ayından 2008 Haziran Haziran ayına kadar Milli Eğitim Müdür Vekili olarak görev yaptım. 2008 Haziran-2009 Kasım ayına kadar İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı,2009-2014 yılları arası Milli Eğitim müdür Yardımcısı, 2014-2017 Ocak ayına kadar Milli Eğitim Uzmanı olarak çalıştım. 2017 Ocak ayında emekli oldum. 2017 Ocak ayından buyana Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktayım.Evli ve 2 çocuk babasıym.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM KARACA

  01.01.1980 SERİK/ANTALYA DOĞUMLUYUM.HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ LİSANS VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ ÖNLİSANS MEZUNUYUM. 1 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE 2014-2016 YILLARINDA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM. İL YÖNETİM KURULUNDA MARMARA İLÇESİNDEN SORUMLUYUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İDRİS ALTINTAŞ

  05 04 1962 DOĞUMLUYUM İLKÖĞRETİM MEZUNU 1984 YILINDAN BERİ ESNAFLIK VE TİCARETLE UĞRAŞIYORUM 3 KIZ BABASIYIM 2007 2010 ARASINDA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ HALEN İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE İLCE KOORDİNATÖRLÜĞÜ YAPMAKTAYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR DAĞLI

  1985 DOĞUMLUYUM. ELEKTRONİK VE ELEKTRİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM YEREL YÖNETİMLER ÖN LİSANS OKUYORUM. ISITMA SOĞUTMA YETKİLİ BAYİ VE SERVİS İŞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE KARESİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI İL GENÇLİK KOLLARI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLIĞI, İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ 2013 YILLARINDAN BERİ GÖREVLERDE BULUNDUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR PALAZ

  1970 Balıkesir doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme mezunuyum.Sarraf - Kuyumcuyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ERKINAY

  1953 MARDİN DOĞUMLUYUM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME (YÖNETİM VE ORGANİZASYON) ANA BİLİM DALINDA DOKTORA YAPTIM. ŞU ANDA ÜNİVERSİTEDE HOCALIK YAPIYORUM. BALIKESİR DEFTERDARI OLARAK EMEKLİ OLDUM. İKİ KIZ BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET YÜCETÜRK

  01.01.1967 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. LİSANS (İKTİSAT) MEZUNUYUM J.GN.K.LINDA ASTSUBAY OLARAK TÜRKİYE’NİN 11 İLİNDE GÖREV YAPTIM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE PARTİDE 2011-2017 YILLARI ARASINDA BAHÇELİEVLER MAH.BAŞKANLIĞI, MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ YEDEK, İL YÖNETİMİ YEDEK, İL SKM BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUM. HALEN İL YÖNETİM KURULUNDA İL SKM BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERVE ERTAŞ

  02/01/1992 MANİSA/GÖRDES DOĞUMLUYUM. GAZİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. ŞUAN GAZİ ÜNİVERSİTE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÖZEL HUKUK ALANI MEDENİ HUKUK KÜRSÜSÜNDE YÜKSEK LİSANS YAPMAKTAYIM. BALIKESİR İLİNDE KENDİ HUKUK BÜROMDA 2015 YILINDAN BERİ AVUKATLIK YAPMAKTAYIM. BEKARIM VE ÇOCUĞUM BULUNMAMAKTA. TANITIM MEDYA KOMİSYONUNDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YAPMAKTAYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUALLA SETENAY ERTEK

  1982 BURSA DOĞUMLUYUM. BANKEU Ö.L. MEZUNUYUM. KURULUŞUNDAN BUYANA HER TEŞKİLAT KADEMESİNDE GÖREV ALDIM.. TARIM İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK ANNESİYİM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHİDDİN DİKER

  ILK ORTA VE LISEYI ANTAKYADA OKUDUM EVLI VE 2 ÇOÇUK BABASIYIM SU AN DA TICARETLE UGRASIYORUM. ARÇELIK SERVISLIĞI İŞİNİ1984 YILINDAN BERI BALIKESİRDE YÜRÜTMEKTEYIM. 23.01.2009

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇANAKCI

  01/12/1972 DOĞUMLUYUM.E.M.LİSESİ MEZUNUYUM.OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE BOSCH YETKİLİ SERVİSİ OLARAK FAALİYET GÖSTERMEKTEYİM.EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM.DAHA ÖNCE PARTİDE 2 DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BURHANİYE VE GÖMEÇ İLÇE KORDİNATÖRLÜĞÜ YAPTIM.HALEN İL YÖNETİM KURULU GÖREVİNDEYİM. ŞU AN SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI OLARAK VE KÖRFEZ KORDİNATÖRLÜĞÜ YAPIYORUM.BALIKESİR KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BAŞKANLIGI’NIN YANINDA YİNE BALIKESİR KÜÇÜK SANAYİ SPOR BAŞKANI VE YÖNETİCİSİ OLARAK GÖREV YAPTIM.ŞEHRİMİZ TAKIMI OLAN BALIKESİR SPOR DA YÖNETİCİLİK VE TESİS SORUMLULUĞU GÖREVİNDE BULUNDUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA EĞİNLİ

  1983 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. İNŞAAT- TEKSTİL-ARÇELİK BAYİLİĞİ İŞİYLE UĞRAŞMAKTAYIM. 2003 YILINDAN BERİ PARTİ ÜYESİYİM, DAHA ÖNCE GENÇLİK KOLLARINDA GÖREV ALDIM. EVLİ, 1 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NERMİN HATATOĞLU

  1983 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM MEZUNUYUM. 3 YIL ERKEK GİYİM MAĞAZASI İŞLETTİM. LİSE 10. SINIFLAR ARASI DAKTİLOGRAFİ YARIŞMASINDA 1.LİK DERECESİNİ KAZANDIM. TÜRKÇEYE VERİLEN DEĞER ÜZERİNE F KLAVYEMİZİ AŞILAMAK ADINA 2011 YILINDAN BU GÜNE KARESİ HALK EĞİTİM MERKEZİNDE HIZLI KLAVYE BRANŞINDA, F KLAVYENİN YANI SIRA ENGELLİ KURSİYERLERE DANIŞMA GÖREVLİSİ KURSU YÖNETİCİLİK ASİSTANLIĞI, İLETİŞİM DERSLERİNDE USTA ÖĞRETİCİLİK GÖREVLERİ YAPTIM. EVLİYİM. DAHA ÖNCE PARTİDE İL KADIN KOLLARI BAŞKANI BELGİN UYGUR DÖNEMİNDE ASİL İL YÖNETİMİNDE YER ALDIM İL KONGRESİ ÖNCESİ MEDYA TANITIM BİRİM BAŞKANI GÖREVİNE GETİRİLDİM. HALEN İL YÖNETİM KURULUNDA TANITIM MEDYA BİRİM BAŞKANI YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.BERABERİNDE İL BAŞKANIMIZIN DANIŞMANLIĞINI YAPMAKTAYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEVZAT ÖLMEZ

  15.10. 1967 BİGADİC DOGUMLU . EVLİ 4 COCUK SAHİBİ . LİSE.MEZUNU ÖLMEZLER SİRKETLER GRUBU YONETİM KURULU BASKANI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURAN ÖZTÜRK

  06.05.1964 KARAMAN'IN ERMENEK ILÇESİNDE DOGDU, İLKOKULU ERMENEK İLÇESİNDE, ORTAOKUL VE LİSEYİ KARAMAN'DA TAMAMLADI. ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDE SOSYOLOJİ (LİSANS) VE İKİNCİ ÜNİVERSİTE OLARAK İLAHİYAT OKUDU. 2001 YILINDAN BU YANA AK PARTİ'DE AKTİF OLARAK ÇALIŞMAKTADIR. 2001-2010 YILLARIN DA KARAMAN İLİ AK PARTİ KADIN KOLLARINDA, 2013-2016 YILLARI, BALIKESİR İL KADIN KOLLARI, 2016 YILINDAN BU YANA DA, BALIKESİR İL ANA KADEMEDE AKTİF OLARAK ÇALIŞMAKTADIR. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİDİR.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURİ ÇAKMAK

  23.06.1972 İzmir'li doğumluyum.Aslen Balıkesir'liyim. Müteaahitlik yapmaktayım.Birçok Sivil Toplum kuruluşlarında yer aldım. Uzın zamandır siyasi anlamdada desteklerde bulundum. 2008 yılından itibaren BASİAD Yönetim Kurulunda yer aldım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURTEN ARSLAN

  1963 ÇAL DOĞUMLUYUM. İLK,ORTA, LİSE VE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİMİ İZMİR’DE TAMAMLADIM. İZMİR KIZ LİSESİ VE 9 EYLÜL BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ , İNGİLİZCE ÖĞRT.OKUDUM. ( İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI )TÜM ÖĞRETMENLİK HAYATIM BALIKESİR DE ÇEŞİTLİ LİSELERDE 28 YIL ÇALIŞTIM. BALIKESİR FEN LİSESİNDEN EMEKLİ OLDUM. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMÜR GÜNDOĞDU

  1988 Balıkesir doğumluyum. Evliyim. İşletme mezunuyum. Gıda ve hayvancılık sektöründe çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ORHAN ÇAMURLUOĞLU

  1977 ORDU/ÜNYE DOĞUMLU OLUP SAMSUN /TERME NÜFUSUNA KAYITLIYIM TERME LİSESİ MEZUNU OLUP HALKLA İLİŞKİLER 2SINIF ÖĞRENCİSİYİM KAMU KURUMUNDA İŞÇİ KADROSUNDA ÇALIŞMAKTAYIM EVLİ OLUP 2 ÇOCUK BABASIYIM. AK PARTİ KURUCU ÜYELİĞİM OLUP KURUCU GENÇLİK KOLLARI İLÇE YÖNETİMİ 2002/2005 VE HALEN İL BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİM BULUNMAKTADIR ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDE GÖREV ALIP AYRICA TERÖRLE MÜCADELE GAZİSİYİM EŞİMDE TERÖRLE MÜCADELE ŞEHİT KARDEŞİDİR.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAGIP BAŞLI

  1982 Balıkesir doğumluyum. 2002 yılında AK Parti de siyaset hayatına başladım. 1.DÖNEM Gençlik Kolları İL Yönetim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukiki işler Başkanlığı Görevlerinde bulundum ,2007 - 2011 yılları arasında İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. 2012 yılından itibaren İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Üniversite Geliştirme Başkanlığını yönetiyor.GIDA -TARIM -HAYVANCILIK sektörlerinde Ticaret Yapmaktayım , Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAİF ÖZKAN

  20.01.1965 doğumlu, Eğitimlerini Atatürk İlkokulu,Atatürk Lisesi, Atatürk Üniversitesi'nde alan ÖZKAN ,emekli tabibtir. Mecburi Hizmetini Mardin'de, askerliğini Kars'ta yapmıştır. Milli Eğitim Sağlık Merkezi, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.Sağlık ve çeşitli ticari alanlarda çalıştı, halende çalışıyor.İngilizce bilmekte olan Raif ÖZKAN evli ve 4 çocuk babasıdır (2 kız, 2 erkek).

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAŞİT KUTERLER

  1987 BALIKESİR DOĞUMLUYUM. LİSE MEZUNUYUM .HAYVANCILIK VE KASAP İSİ İLE UĞRAŞIYORUM. EVLİ BİR ÇOCUK BABASIYIM. PARTİDE İLK DEFA GÖREV ALIYORUM FAAL OLARAK. ÇARSI MERKEZİNDE ESKİ ESNAF OLMA SEBEBİ İLE ÇARSIDA TANINMIŞLIĞIMIZ VE TANIDIKLARIMIZ DAHA ÇOKTUR. SU ANDA İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLUP AYVALIK İLCE KOORDİNE TORUYUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SABRİ YEŞİLOVA

  BULGARİSTAN DA DOĞDUM. BALIKESİR TİCARET MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM. SEKA KAĞIT FABRİKASINDAN EMEKLİYİM. AK PARTİNİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDEN BERİ ÇEŞİTLİ GÖREVLER YAPTIM.. EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞANİ ERDAL

  1961 ASLIHANTEPECİK KÖYÜ BALIKESİR DOĞUMLUYUM İLKOKUL MEZUNU 2009 2014 YILLARI ARASI MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNDE BULUNDUM İKİ DÖNEMDİR AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİMİ SÜRDÜRMEKTEYİM SANAYİCİ VE TİCARET VE UĞRAŞMAKTAYIM 4 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEDAT YURTSEVER

  1963 YILINDA ÇAĞIŞ MAHALLESİNDE DOĞDUM.İLKOKUL TAHSİLİMİ ÇAĞIŞ MAHALLESİNDE, ORTA ÖĞRENİMİMİ BALIKESİR'DE TAMAMLADIM. BALIKESİR LİSESİ MEZUNUYUM. TİCARET İLE UĞRAŞIYORUM. İŞYERİM ÇAĞIŞ MAHALLESİNDE VE AYNI YERDE İKAMET ETMEKTEYİM.AK PARTİ KURULUŞUNDAN İTİBAREN SİYASETİN İÇİNDE OLDUM.2003-2004 YILLARI ARASINDA İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTIM. EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELDA ÖZGEL

  1969'da Balıkesir, Manyas'da doğdu. Bandırma İmam Hatip Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulunda Radyo Tv bölümünda 1988 yılında tamamladı. İş hayatına TRT İstanbul televizyonunda başladı. 2003 yılında yönetmen yardımcısıyken Ak Parti kuruluş çalışmalarına destek olmak için görevini bıraktı. Ak Parti Üsküdar Kurucu üye ve tanıtım medya'dan sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak 2 dönem boyunca siyası çalışmaları devam etti. 2003 yılında siyaset akademisi ve siyaset akademisi yerel yönetimler programlarını başarı ile tamamladı. 2004 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı SKM Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ardından 2014 yıllına kadar Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan danışmanı olarak görev yaptı. Üsküdar Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmaların koordinasyon, saha çalışmaları ve halkla ilişkiler çalışmalarını yönetti. Başlıca; Halkla ilişkileri biriminin kurulması ve yönetilmesi, Kurumun geleneksel varlıklarının dijital mecra ve medyaya aktarılması, Dijital kurum kimliğinin oluşturulması. Tanıtım Filmleri ve kalıcı sempozyum çalışmalarının fikri ve fiili hazırlıklarının gerçekleştirilmesinde yeraldı. Sosyal Belediyecilik kapsamında açılışı ve koordinasyonunda yer aldığı toplumsal projeler; TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) KÜP (Kadın El Ürünleri Pazaryeri Projesi) Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kadın Sığınma Evi Bilgi Evleri Kuruluşu itibarı ile TOGEM Der’in gönüllü olarak basın danışmanı olarak görev yaptı. 2014- 2017 yıllarında özel sektörde Marka ve İletişim Danışmanı olarak çalıştı. 2018 yılı Şubat ayı itibarı ile Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatında, Tanıtım medya’dan sorumlu İl başkan yardımcısı olarak görev almaktadır. Gönüllülük esası ile çalıştığı sivil toplum kuruluşlarında, Kudüs Platformu - İletişim Danışmanı Aile ve Sos. Pol. Bak. Bağlı Kuruluşlarda; Eğitim kültür ve sosyal yardım projeleri - Koordinatör Mültecilerle ilgili projelerde - Koordinatör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞEMSET KOCAMAN

  Şemset (Fatih) Kocaman 30 Nisan 1969 Rize doğumlu, çocukluğu ve gençliği İstanbul Kasımpaşa ardından Maltepe’de geçti. AÜ İşletme Fakültesindeki eğitimini yarıda bıraktıktan sonra İngiltere’ye giden Kocaman, London English College Dil Akademisi'nin sertifika programına gitti ve bu programı bitirdi, AÖ İktisat Fakültesi İşletme Bölümüne devam etmektedir. Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe olan ve ülke sorunlarıyla yakından ilgilenen Şemset (Fatih) Kocaman, 1992’den bu yana Balıkesir Körfez bölgesinde Turizm sektöründe faaliyet gösteren firmasında yönetici olarak çalışmaktadır. Edremit Körfez Turizminin özellikle tanıtım ve geliştirilmesi adına sivil toplum örgütleri ve şahsen bir çok faaliyetlerde bulunmuş, Balıkesir merkez ve Edremit bölge Turizmi ile ilgili Proje bazlı Ar-Ge çalışmaları yapmıştır.. Ak Parti’de yıllarca Ak gönüllü olarak çalışan ve siyaset yapan Kocaman, Partimizin çeşitli kademelerinde görev almış ayrıca Edremit İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.. İngilizce bilen Kocaman evli ve 1 çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERKAN PAPAKER

  01.01.1975 RİZE MERKEZ DOĞUMLUYUM İVRİNDİ LİSESİ MEZUNUYUM İNŞAAT,MERMER VE MOBİLYA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ŞİRKETLERİMİZİN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTEYİM AYRICA BALIKESİR SANAYİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ ÜYESİ (BASİAD) VE BALIKESİR KARADENİZLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİYİM (BALKARDER).EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM. 2014 YILINDAN BUGÜNE AK PARTİ ÜYESİYİM.ETKİLİ OLDUĞUM BÖLGELER İVRİNDİ BALİKESİR MERKEZ VE TİCARETİMDEN DOLAYI ÇOĞU İLÇEDİR.HALEN İL YÖNETİM KURULUNDA DIŞ İLİŞKİLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI,BALYA İLÇE KOORDİNATÖRÜ ,İVRİNDİ SEÇİM İŞLERİ KOORDİNATÖRÜYÜM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜLEYMAN AKAR

  25.07.1978 Sındırgı doğumluyum. İlk öğrenimimi Yüreğil Beldesi Sındırgı ilçesinde , Orta öğrenimimi Balıkesir Muharrem Hasbi (Koray) Lisesinde, Yüksek öğrenimimi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesinde tamamladım. 2001 yılından buyana ticaretle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜLEYMAN BEHİÇ GÜNGÖR

  1964 GAZİANTEP DOĞUMLUYUM. 1966 YILINDAN BERİ BALIKESİR'DEYİM. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLİĞİ MEZUNUYUM. 30 YILDIR SERBEST HARİTA MÜHENDİSLİĞİ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTAYIM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM. DAHA ÖNCE RAHMETLİ MUHSİN YAZICIOĞLU DÖNEMİNDE (1990'LI YILLAR) GENEL MERKEZ GENEL DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM. SON 2 YILDIR PARTİMİZDE (AK PARTİ) İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDE BULUNUYORUM. ETKİLİ OLDUĞUM BÖLGELER ÖNCELİKLE MERKEZ İLÇELER OLMAK ÜZERE BALIKESİR'İN EN AZ 14 - 15 İLÇESİ VE KAMU KURUMLARININ BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUDUR. HALEN İL YÖNETİM KURULU'NDA BAŞKAN YARDINCILIĞI GÖREVİNDEYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TAMER SAR

  1979 İstanbul doğumluyum.Lise eğitimimi İstanbul'da aldım. İnşaat- Petrol Sektörü üzerine ticaret ile uğraşıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TÜRKAN BUĞRA

  1957 Afyonkarahisar doğumluyum. Eskişehir Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi mezunuyum.Bayındırlık ve İskan Bakanlığında İnşaat Mühendisi olarak iş hayatına başladım.Eş durumundan dolayı Afyon, Samsun ve Balıkesir İl Müdürlüklerinde Proje ve Kontrol Mühendisliği, keşif metraj kesin hesap ve ihale komisyonlarında görev yaptım.Balıkesir Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde Yapım 2 Şube Müdürü görevinde iken emekli olup, yine Balikesirde Özel Sektörde Beton ve Yapı Malzemeleri Laboratuarı denetçi mühendisi olarak çalıştım.20 yıldır Balıkesirde iş ve siyaset ortamındayım. Evli ve 2 kız annesiyim. *2007 de Afyon 5.sıra milletvekili adayı *2007 -2008 de Ankara İl kadın kolları yönetim kurulu üyesi (BaşkanTülay Selamoğlu ) * 2009 -2014 Balıkesir İl Genel Meclisi Üyesi ve 1.Başkan Vekili * Köylere hizmet götürme birliği üyesi * İmar Komisyonu başkanı ve üyesi * Encümen üyesi * Kadın Komisyonu başkanı ve üyesi * Halkla ilişkiler, çocuk aile ve sosyal işler komisyonları üyesi. * 2009 da Balıkesir Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi (3.Olağan kongre ile, İl Başkanı Adil Çelik) * 2 Kasım 2010 İl Yönetim Kurulu Üyesi (İl Başkan Mahmut Poyrazlı atama) * 15 Nisan 2012 İl Disiplin Kurulu Üyesi (4.Olağan kongre ile İl Başkanı Mahmut Poyrazlı) * 30 Kasım 2014 İl Disiplin Kurulu Üyesi (5.Olağan Kongre ile İl Başkanı Dinçer Orkan) * Aralık 2016 İl Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi. Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı (İl Başkanı Hasan Demiraslan atama) *2 Şubat 2018 İl Yönetim ve Yürütme Kurulu üyesi. Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu İl Başkan Yardımcısı (6.Olağan kongre ile İl Başkanı Hasan Demiraslan) görevlerinde bulundum. Balıkesir Büyükşehir olduktan sonra Karesi ve 6 Eylül olarak ikiye ayrılan Merkez ilçemize bağlı 120 köyümüzde; İl Özel İdaresinin karar organı olan İl Genel Meclisi ve Köylere hizmet götürme birliğindeki çalışmalarımız nedeniyle KARESİ ve 6 EYLÜL ilçelerimizi iyi tanıyor ve tanınıyorum. Halen İl Yönetim Kurulunda Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevini yürütüyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TÜRKAN ÖZCAN

  1974 BALIKESİR DOĞUMLUYUM.LİSE MEZUNUYUM.EV HANIMI BİR ÇOCUK ANNESİYİM.DAHA ÖNCE PARTİDE 2014-2016 YILLARI ARASINDA İL KADIN KOLLARI DIŞ İLİŞKİLER. VE ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BİRİM BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE , 2016-2018 YILLARI ARASINDA Bİ DÖNEM İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞTUM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF ALFAT

  1997 BALIKESİR DOĞUMLUYUM.BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM AYNI ZAMANDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KAMU YÖNETİMİ SON SINIFTA DA EĞİTİM HAYATIMA DEVAM EDİYORUM.TÜRKİYE BÜYÜK DÜŞÜNEN GENÇLİK PLATFORMU KURUCU GENEL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORUM AYNI ZAMANDA YERELDE ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA GÖREV ALIYORUM.ŞUAN İL YÖNETİMDE TANITIM MEDYA BAŞKAN YARDIMÇILIĞI GÖREVİNDE BULUNUYORUM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF ŞANAL

  25.01.1968 Atköy, Balıkesir doğumluyum. İlk öğrenimimi Atköy ilkokulunda, ortaokulu Bandırma da Şehit Süleyman Beyi liseyi Balıkesir Cumhuriyet lisesinde devlet parasız yatılı olarak okudum. Üniversite öğrenimimi Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden 1990 yılında mezun oldum. 1994 yılında Yapı Kredi Bankasında memur olarak işe başladım. 1998 yılında Osmanlı Bankasında şef olarak devam eden iş hayatıma 2001 yılında müdür yardımcısı olarak ayrıldım.2001 yılında aile şirketini kurarak gıda bayiliğine başladım. 17 yıldır gıda bayiliğini, ayrıca 2010 yılından bu yana besi hayvancılığı da yapmaktayım.Evli ve 3 kız babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF ZİYA KISAER

  1966 doğumluyum.İlk,orta ve lise öğrenimimi Balıkesir'de yaptım. Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi mezunuyum. 1988 yılında Türk Ticaret Bankasında başladığım meslek hayatıma, Muhtelif bankalarda, Balıkesir- Susurluk ve Bandırma'da, değişik sürelerde görev yapmak üzere, 28 yıl çalıştım. Meslek hayatımın son 13 yılını yönetici olarak geçirdim. Son olarak TMSF ( Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu) bünyesinde Asya Katılım Bankası A.Ş.'nin tasfiye sürecind denetçi olarak görev yaptım.Emekli banka müdürüyüm. Ayrıca eşimin ortağı bulunduğu şirkette, Kafe işletmeciliği (LİMON BAHÇESİ) yapmaktayım. Evliyim ve 2 çocuğum var.