• ×

  Büyükşehir Belediye Başkanı

  ZEKAİ KAFAOĞLU

  1999 YILINDAN İTİBAREN ÖZEL DEVA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKİNLİĞİNİN SAHİBİ VE İŞLETMECİSİYİM.AK PARTİ İL TEŞKİLATININ KURUCULARINDANIM.İKİ DÖNEM ÜST ÜSTE KONGRE İLE İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ İFA ETTİM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  EKREM YAVAŞ

  Sındırgı

  1970 yılında Sındırgı’da doğdu İlk orta ve Lise tahsilini Sındırgı’da yaptı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya bölümü bitirdi.Diyarbakır Anadolu Lisesi, Sındırgı Düğüncüler İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okullarında Coğrafya Öğretmenliği yaptı. 2004-2009 yıllarında Sındırgı Belediye Başkanlığı, 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den 7. Sıra Balıkesir Milletvekili Adayı oldu. Aynı Zamanda İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesi kurucusu, Sendikacılık, İzcilik, Halıcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi faaliyetleri yanı sıra Yağcıbedir Halıları konusunda çalışmalarını devam ettiren Ekrem YAVAŞ evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  EMİN ERSOY

  Havran

  11.11.1972 HAVRAN İNÖNÜ KÖYÜ DOĞUMLUYUM, HAVRAN İLÇESİ SEKİZ EYLÜL İLK ÖĞRETİM OKULU MEZUNUYUM,EVLİYİM VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM,HAVRAN İLÇESİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI , SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI VE HAVRAN AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM AYNI ZAMANDA İLÇE KONGREMİZDE 21 OCAK 2012 TARİHİNDE YAPILAN İLÇE KONGREMİZDE HAVRAN AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇİLMİŞ BULUNMAKTAYIM . AK PARTİ KURUCU ÜYESİYİM PARTİMİZDE DÖNEM DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ BAŞKAN YARDIMCILIĞINDA'DA BULUNDUM TİCARET HAYATIMDA ZEYTİN VE ZEYTİN YAĞI MUSTAHSİL'İYİM BÜYÜK BAŞ HAYVANCILIK YAPMAKTAYIM AYNI ZAMANDA ERSOY TİCARET ADI ALTINDA İNŞAAT MALZEMESİ VE NAKLİYE TİCARETİ ESNAFLIĞI YAPMAKTAYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HASAN AVCI

  Altıeylül

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN HIZLIOĞLU

  Susurluk

  1965 YILI SUSURLUK DOĞUMLUYUM. EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM. ESNAFLIK YAPMAKTAYIM. LİSE MEZUNUYUM. 2002 TARİHİNDE AKPARTİYE ÜYE OLDUM 2004 YEREL SEÇİMLERİNDE SUSURLUK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİM. AKPARTİ GENEL MERKEZİN ATAMASIYLA ALTI AY GİBİ KISA BİR SÜRE SONRA SUSURLUK AKPARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDIM. 2005 YILINDAKİ KONGREDE TEKRAR İLÇE BAŞKANI OLARAK SEÇİLDİM VE 2008 YILINA KADAR BU GÖREVİ DEVAM ETTİRDİM. RAHATSIZLIĞIMDAN DOLAYI TEKRAR KONGREDE ADAY OLMADIM, LAKİN YİNE AKPARTİ GENEL MERKEZİNİN YÜKSEK TALİMATLARI İLE İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLIĞINA ADAY ADAYI OLARAK MÜRACAT ETTİM SEÇİMLERDE KAZANDIM HALEN BU GÖREVİME DEVAM ETMEKTEYİM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN YAKAR

  Gönen

  1973 'de Gönen'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gönen'de tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitim Bölümü'nü, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat konusunda yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 1998 yılında yedek subay olarak vatani görevini bitirdikten sonra aynı yıl içerisinde iş hayatına atıldı. 1998 yılından bu yana aile şirketi olan Yakar Kardeşler Makine Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin yöneticiliğini yapmakta. Şirketi klasik üretim anlayışından çıkarıp, günümüzün modern imalat tekniği olan CAD/CAM/CAE sistemine çevirmiştir. 2003 yılında Gönen Meslek Yüksek Okulu'nda Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü'nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmâlat alanında TÜBİTAK bilimsel araştırma projesi hazırladı. Bu konuda yazmış olduğu makaleler uluslararası kongre kitaplarında yayınlanmıştır. 2004 yerel seçimlerinde Gönen Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin YAKAR, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de başarıyla çıkıp 125 yıllık Gönen Belediyesi tarihinde 3. kez üst üste seçilerek bir ilke imza atmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Hüseyin YAKAR, evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL AVCU

  Bigadiç

  İsmail Avcu, 1957 yılında Bigadiç’ de doğdu. İlköğrenimi Işıklar İlköğretim okulunda, Orta öğrenimini Bigadiç’ de, Lise öğrenimini Balıkesir Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Lise öğreniminden sonra Bigadiç’ de ticarete atıldı. 1989-1994 yıllarında İl Genel Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bigadiç Belediye Başkanlığına seçilen İsmail AVCU. Evli ve 2 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL CANKUL

  Kepsut

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  KAZİM ARSLAN

  Gömeç

  Saygıdeğer Hemşehrilerim. 2014 Yerel seçimlerinde başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, İl Başkanımız Sayın Mahmut POYRAZLI, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Edip UĞUR, milletvekillerimiz Ali AYDINLIOĞLU, Cemal ÖZTAYLAN ve Tülay PABUŞÇU'nun bizlere verdiği desteklerle sizlerin karşısına çıktık ve Gömeç'te huzurlu bir hayat, büyük kalkınma hamlesini gerçekleştirmek için oylarınıza talip olduk. Allah nasip etti sizlerin de oylarıyla bu kutsal görevin başına teşkilatımızla birlikte geçtik. Bir kardeşiniz, bir arkadaşınız ve bu sokaklar da yetişmiş biri olarak dertlerinizi anlatmak ve çözüm sağlamak için bana 24 saat ulaşabilirsiniz. Çok küçük yaşlarda hayatın yükü sırtımda ticaretle uğraşarak sevdiklerimin de desteğiyle bu noktalara geldim. Çok zor günlerim oldu, güzel günlerde geçirdim. Hayatımın hiç bir döneminde bilerek ve isteyerek kimseyi kırmadım. Bilmeden ve istemeden kırdığım insanlar olduysa onlardan da özür dilerim. Ben herkesi dost ve arkadaş olarak görüyorum. Her ne görüşten, her ne milletten ve hangi siyasi partiden olursanız olun, ben herkesin başkanıyım. Büyükşehir yasasıyla birlikte Gömeç artık yeni bir belediye. Beldemiz ve köylerimiz mahalleye dönüştü. Hizmet ağımız genişledi. Sorumluk alanlarımız arttı. Fakat bizler bu görevlere talip olurken plan ve projelerimizi hazırlamış ve donanımlı bir ekip olarak göreve talip olmuştuk. Siz değerli vatandaşlarımın da desteğiyle göreve başladık. Şahsıma ve Teşkilatıma vermiş olduğunuz desteklerden dolayı siz değerli Gömeç'lilere sonsuz teşekkür eder ve saygılar sunarım. Kazım ARSLAN

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  NECDET UYSAL

  Burhaniye

  954 Havran İlçesi Büyükdere doğumludur. İlkokulu Büyükdere'de, Ortaokulu Havran da, İzmir Özel Türk Kolejinde lise öğrenimi bitirdikten sonra, Ege Üniversitesi inşaat mühendisliğinden 1978 yılında mezun olmuştur. Askerliğini 1981 yılında yedek subay olarak yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 1978 yılında Serbest mühendis ve müteahhit olarak Burhaniye de iş hayatına başlamış olup. aşağıda belirtilen dönemlerde çeşitli birimlerde hizmet yapmış ve yapmaya devam etmektedir. 1988-1991 Yılları arasında Burhaniye Ticaret odası Başkanlığı, 1994-1999 Döneminde Burhaniye Belediye Başkanlığı, 1999-2004 Yılları arasında Balıkesir il genel meclis üyeliği, 2008-2011 Yılları Balıkesir Sanayi odası meclis üyeliği yapmıştır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  RAMAZAN BAHÇAVAN

  Dursunbey

  1988 YILINDA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ZİREAAT FAKÜLTESİNİ BİTİRDİM.ASKERLİĞİMİ YEDEK SUBAY OLARAK TAMAMLADIM.1990-1991 DE BİRYIL ÖZEL SEKTÖRE AİT BİR TEM FAPRİKASINDA TEKNİK MÜDÜR OLARAK ÇALIŞTIM.1991 DE KENDİME AİT İŞ YERİ AÇTIM.O TARİHTEN BERİ AYNI İŞ YERİNDE TİCARETE DEVAM EDİYORUM. 1999 YILINDA YAPILAN YEREL SEÇİMLERDE FAZİLET PARTİSİNDEN İL GENEL MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİM.2004 YILINA KADAR İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNDE BULUNDUM.2004 YILINDAN İTİBAREN AK PARTİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ,2009 YILINDA YAPILAN YEREL SEÇİMLERDE İL GENEL MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİM.2011 YILINDA YAPILAN BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE İL GENEL MECLİS BAŞKANI OLDUM.HALEN BU GÖREVİ YAPMAKTAYIM.EVLİYİM VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  RECAİ BAYTAR

  İvrindi

  1960 ÇARKACA KÖYÜNDE DOĞDUM.LİSE EĞİTİMİMDEN SONRA UZUN YILLAR İVRİNDİ İLÇESİNDE OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİ YAPTIM.DAHA SONRA İLÇE İÇERİSİNDE 2 YIL KADAR SARRAFLIK YAPTIM.İLÇE KURUCU YÖNETİM KURULU ÜYESİYKEN İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUM VE SEÇİLDİM.HALEN İVRİNDİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM.EMEKLİ EVLİ 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  SÜLEYMAN AKSOY

  Marmara

  Süleyman AKSOY 25.08.1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlköğrenimimi Hasan Tahsin Kırali ilkokulunda; orta öğrenim ve lise öğrenimimi ise Sürmene Lisesi'nde tamamladı. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan AKSOY'un mesleği için bir mermer cenneti olan Saraylar biçilmiş kaftandı. Ailesi ile birlikte Marmara Adası Saraylar Beldesi'nde mesleğini icra etmek için 18 yıl önce geldi. İki dönem AK Parti Meslis Üyeliği yaptı. 2010 yılı sonunda Belediye Başkanı Güner YAVUZ'un vefatının ardından Meclis üyelerinden tam destek alarak Belediye Başkanı oldu. Beldedeki tamamlanamamış birçok projeyi ekibi ile 3,5 yıl gibi kısa sürede tamamladı. ''Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır'' sloganı ile tüm ada için özveri ile çalışacağını belirten AKSOY Cennet Köşesine benzettiği adaları tüm ülkeye tanıtacak projelerin altına imza atacağınında sözünü verdi. SÜLEYMAN AKSOY Jeoloji Mühendisi

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  TURHAN ŞİMŞEK

  Savaştepe

  02.04.1961 IYLINDA SAVAŞTEPE ILÇESININ ÇAMURLU KÖYÜNDE DOĞDUM.ILK ORTA VE LISE TAHSILIMI AYNI ILÇEDE TAMAMLADIKTAN SONRA YÜKSEKOKULU DICLE ÜNIVERSITESI SIIRT EĞITIM YÜKSEK OKULUNDA TAMAMLADIM.1986 YILINDA ERZURUM ILI ŞENKAYA ILÇESINDE ÖĞRETMENLIK MESLEĞINE BAŞLADIM.ÜÇ YIL BURADA GÖREV YAPTIKTAN SONRAKENDI ILÇEM OLAN SAVAŞTEPEYE TAYIN OLDUM.HALEN SAVAŞTEPE ILÇESINDE GÖREVIMI SÜRDÜRMEKTEYIM.EVLI VE IKI ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  YÜCEL YILMAZ

  Karesi

  1975 yılında Almanya’da doğan Yücel Yılmaz Susurluk Yıldız Köyü’ndendir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamlayan Yılmaz; Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite yıllarında Üniversite Öğrenci Başkanlığı yapmış, Balıkesir’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yapmıştır. Balıkesir’de kurduğu YDS markasını, Türkiye’de Yabancı dil Eğitimi konusunda öne çıkan şirketlerden biri haline getirmiştir. 8 farklı şehirde hizmet veren YDS Academy Dil Okulları, tüm Türkiye’ye İngilizce soru üreterek satışını yapan ve sınavlara soru hazırlayan, İstanbul merkezli YDS Yayıncılık şirketi vardır. YDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Türkiye’ye dil öğretimi konusunda yeni bir soluk kazandırmıştır. İngiltere’de de şirketi bulunan Yücel Yılmaz; çalışma hayatındaki başarısını çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sürdürmektedir. TOBB Delegesi olarak, Balıkesir’i Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde temsil etmektedir. En son üstlendiği Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini Karesi İlçe Belediye Başkan Adaylığı dolayısıyla bırakmıştır. Yücel Yılmaz evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır.