• ×

  Büyükşehir Belediye Başkanı

  ZEKAİ KAFAOĞLU

  1961 yılında Balıkesir’in Gökçeyazı Beldesinde doğdu. İlk ve Orta okulu Gökçeyazı’da, lise tahsilini Balıkesir İmam Hatip lisesi’nde tamamladı.İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Kamu Hastaneleri’nde Diş Hekimi olarak görev yaptı. Sağlık Bakanlığı Bakan Müşavirliğinden sonra Balıkesir Diş Hastanesi kurucu Başhekimliği görevinde bulundu. Refah Partisi’nde İl Müfettişliği ile Fazilet Partisi’nde kurucu İl Başkanlığı yaptı. AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve 2 dönem kongre ile geldiği İl Başkanlığı görevlerini sürdürdü. 1999 yılında Fazilet Partisi, 2002 ve 2007 yıllarında Ak Parti Milletvekilli adayı oldu. 31 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Altıeylül İlçe Belediye Başkanı seçildi.Zekai Kafaoğlu, 7 Kasım 2017 Tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiştir.Çeşitli Sivili Toplum Kuruluşlarında önemli görevler üstlenen Başkan Kafaoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  EKREM YAVAŞ

  Sındırgı

  1970 yılında Sındırgı’da doğdu İlk orta ve Lise tahsilini Sındırgı’da yaptı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya bölümü bitirdi.Diyarbakır Anadolu Lisesi, Sındırgı Düğüncüler İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okullarında Coğrafya Öğretmenliği yaptı. 2004-2009 yıllarında Sındırgı Belediye Başkanlığı, 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den 7. Sıra Balıkesir Milletvekili Adayı oldu. Aynı Zamanda İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesi kurucusu, Sendikacılık, İzcilik, Halıcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi faaliyetleri yanı sıra Yağcıbedir Halıları konusunda çalışmalarını devam ettiren Ekrem YAVAŞ evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  EMİN ERSOY

  Havran

  1972 yılında Havran’da doğdu. Havran’da birçok kurum ve kuruluşlarda görev yaptı. Havran Spor Kulüp Başkanlığı, Havran Ziraat Odası Başkanlığı, Körfez Süt Birliği Başkanlığı görevlerinde uzun yıllar gayretle çalıştı.İki dönem üst üste genel meclis üyeliği görevini de başarıyla yürüttükten sonra 2014 yerel seçimleri ile Havran Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Emin ERSOY, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HASAN AVCI

  Altıeylül

  1978 Dursunbey’in Çınar Köyü doğumlu.İlkokul ve Ortaokulu Dursunbey’de okudu.Lise eğitimini Muharrem Hasbi Lisesi’nde tamamladı. Balıkesir Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu.Evli ve 3 erkek çocuk babası.2014 yılında Altıeylül Belediyesi meclis üyesi seçildi. 2014 yılından bu yana imar komisyonunda görev yaptı.1 Ağustos 2017 tarhinden itibaren Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.11 Kasım 2017 tarhi itibari ile Altıeylül Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN HIZLIOĞLU

  Susurluk

  1965 yılında Susurluk’ta doğdu.İlk ,orta ve lise öğrenimini Susurluk 'ta tamamladı. 1993-1998 yılları arasında Refah Partisi ilçe başkanlığını yaptı.2004 yılında Susurluk Belediye Meclis Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında Akparti ilçe başkanlığı, 2009 yılında il genel meclisi üyeliği yaptı.Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN YAKAR

  Gönen

  1973 'de Gönen'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gönen'de tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitim Bölümü'nü, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat konusunda yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 1998 yılında yedek subay olarak vatani görevini bitirdikten sonra aynı yıl içerisinde iş hayatına atıldı. 1998 yılından bu yana aile şirketi olan Yakar Kardeşler Makine Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin yöneticiliğini yapmakta. Şirketi klasik üretim anlayışından çıkarıp, günümüzün modern imalat tekniği olan CAD/CAM/CAE sistemine çevirmiştir. 2003 yılında Gönen Meslek Yüksek Okulu'nda Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü'nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmâlat alanında TÜBİTAK bilimsel araştırma projesi hazırladı. Bu konuda yazmış olduğu makaleler uluslararası kongre kitaplarında yayınlanmıştır. 2004 yerel seçimlerinde Gönen Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin YAKAR, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de başarıyla çıkıp 125 yıllık Gönen Belediyesi tarihinde 3. kez üst üste seçilerek bir ilke imza atmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Hüseyin YAKAR, evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL AVCU

  Bigadiç

  İsmail Avcu, 1957 yılında Bigadiç’ de doğdu. İlköğrenimi Işıklar İlköğretim okulunda, Orta öğrenimini Bigadiç’ de, Lise öğrenimini Balıkesir Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Lise öğreniminden sonra Bigadiç’ de ticarete atıldı. 1989-1994 yıllarında İl Genel Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bigadiç Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL CANKUL

  Kepsut

  10 Nisan 1969 tarihinde Kepsut’ta doğdu. İlk, Orta, Lise eğitimini Kepsut’ta tamamladıktan sonra, Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknikleri Bölümünü bitirdi. Oto yedek parça ticareti üzerine işyeri mevcut olup halen ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.14 Kasım 2001 tarihinde Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan aktif siyasi hayatına 22 Mayıs 2003 ile 9 Şubat 2006 tarihinde yapılan olağan kongrelerinde iki dönem AK Parti Kepsut İlçe Başkanlığı görevine seçildi.11 Ekim 2008 tarihine kadar İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimi ile 1. Dönem, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler yerel Seçimleri İle 2. Dönem Belediye Başkanı seçildi ve halen Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.İyi derecede Rusca bilen İsmail CANKUL, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  KAZİM ARSLAN

  Gömeç

  Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, 1968 yılında Gömeç'te doğdu.İlk ve ortaokulu Gömeç'te, lise tahsilini Ayvalık'ta tamamladı.Türk Hava Kurumu, Ticaret Odası ve Gömeç Spor Kulübü'nde çeşitli görevlerde bulundu.Bir dönem Gömeç Meclis Üyeliği yaptı.30.Mart.2014 seçimlerinde Gömeç Belediye Başkanı olarak seçildi.Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  NECDET UYSAL

  Burhaniye

  1954 Havran İlçesi Büyükdere doğumludur. İlkokulu Büyükdere'de, Ortaokulu Havran da, İzmir Özel Türk Kolejinde lise öğrenimi bitirdikten sonra, Ege Üniversitesi inşaat mühendisliğinden 1978 yılında mezun olmuştur. Askerliğini 1981 yılında yedek subay olarak yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 1978 yılında Serbest mühendis ve müteahhit olarak Burhaniye de iş hayatına başlamış olup; aşağıda belirtilen dönemlerde çeşitli birimlerde hizmet yapmış ve yapmaya devam etmektedir. 1988-1991 Yılları arasında Burhaniye Ticaret odası Başkanlığı,1994-1999 Döneminde Burhaniye Belediye Başkanlığı,1999-2004 Yılları arasında Balıkesir il genel meclis üyeliği, 2008-2011 Yılları Balıkesir Sanayi odası meclis üyeliği yapmıştır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  RAMAZAN BAHÇAVAN

  Dursunbey

  1963 yılında Balıkesir İli Dursunbey İlçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Dursunbey de tamamladıktan sonra, Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesini 1988 yılında bitirmiştir.Askerlik görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra özel sektörde faaliyet gösteren bir yem fabrikasında teknik müdür olarak 1 yıl görev almıştır.Daha sonra da kendisine ait olan iş yerini kurmuştur.1999 – 2004 yılları arası İl Genel Meclisi üyesi olarak görev almış ve 2009 mahalli seçimlerinde tekrar İl Genel Meclisi üyesi olarak seçilmiştir. Meclis 1. Başkan Vekilliği görevinde de bulunmuş ve 2006 yılından İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimine kadar kendi iş yeri dışında ortak olduğu inşaat sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette de müdür olarak çalışmıştır.2011 Nisan ayından 2014 Mart ayına kadar İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Ramazan Bahçavan, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Dursunbey Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Bahçavan evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  RECAİ BAYTAR

  İvrindi

  1960 Yılında İvrindi’de doğdu. İlk , Orta ve Lise öğrenimini İvrindi’de tamamladı. İlerleyen yıllarda serbest meslekle uğraştı. Siyasete aktif olarak Ak Parti Kurucu Üyesi olarak atıldı ve Ak PARTİ İlçe Yönetiminde görev yaparken 2004 yılı Mahalli Seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  SÜLEYMAN AKSOY

  Marmara

  Süleyman AKSOY 25.08.1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlköğrenimimi Hasan Tahsin Kırali ilkokulunda; orta öğrenim ve lise öğrenimimi ise Sürmene Lisesi'nde tamamladı.1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Evli ve 3 çocuk babasıdır. İki dönem AK Parti Meslis Üyeliği yaptı. 2010 yılı sonunda Belediye Başkanı Güner YAVUZ'un vefatının ardından Meclis üyelerinden tam destek alarak Belediye Başkanı oldu.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  TURHAN ŞİMŞEK

  Savaştepe

  Turhan Şimşek, 1961′de Balıkesir, Savaştepe ilçesine bağlı Çamurlu köyünde doğdu. İlk öğretim hayatını memleketinde tamamlayan Şimşek, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu.Şimşek, Savaştepe Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda sınıf öğretmenliği yaptı.30 Mart 2014 yerel seçiminde Ak Parti’den Balıkesir, Savaştepe Belediye Başkanı seçildi.Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  YÜCEL YILMAZ

  Karesi

  Evli ve iki çocuk babası olan Yücel Yılmaz, 1975 yılında Almanya’da doğdu.İlkokulu Balıkesir Mehmet Şeref Eğinlioğlu İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Balıkesir Özel Altuğ Yurdakuloğlu Koleji’nde tamamlamasının ardından Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı.9 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yaptı.Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) yönetim kurulu üyesi, Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği (BASİAD) yönetim kurulu üyesi, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti üyesi, Balıkesir Sanayi Odası Meclis üyesi Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı gibi çeşitli görevlerde almıştır. Ayrıca Özel Öğretim Kurslar, Hizmetiçi Eğitim Merkezleri, Dershaneler ve Etüt Eğitim Merkezleri Birliği Derneği (ÖZ-KUR-DER) üyesi olarak eğitim sektöründeki gelişmeleri de takip etmektedir. Balıkesir Ticaret Odası’nda 2 dönem meclis üyeliği, bir dönem de Meclis Başkanlığı yapan Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı olmasının ardından Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve dernek üyeliklerini bırakmıştır. Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinden beri Balıkesir Karesi Kurucu Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.